Tu věta by se dala položit i jako otázka. Vystavujeme si fotografie? A proč? Jde o nějaké povedené fotografie z našich cest, fotografie dětí, příbuzných, a nebo fotografie neosobního charakteru, které nás prostě něčím zaujaly?

Fotografie je jedna z nejcennějších „věcí“ našeho života. Je propojena s lidskými city. Fotografii svých blízkých si sebou brali vojáci, když šli do války, fotografie na památku si berou ti, kdo se chystají na dalekou cestu, fotografii si tiskneme k srdci z lásky i při vzpomínkách. 

Na fotografii máme zachyceny naše radostné události, díky fotografii se vracíme do míst, která jsme poznali a kde nám bylo dobře. Fotografie si vystavujeme na nejviditelnější a nejoblíbenější místa našich domácností.  

Strejda fotograf

Můj strejda byl vášnivým fotografem, zejména ženských aktů (jak stárnul, přešel na krajiny). Fotil černobíle a fotografie měl ve velkých paspartách vystaveny téměř po celém bytě. Pamatuji si, že když jsme k němu šli na návštěvu, táta mi vždy zakrýval oči (sám si je nikdy nezakryl).

Fotografie dětí

fotoTuto vášeň jsem zdědila zřejmě po něm. Tedy ne tu fotografickou, ale tu vystavující. A tak zatímco moje kamarádky mají alba s fotografiemi schovaná v šuplíku, případně přešly na modernější formu v podobě různých fotoknih, kalendářů či 3D obrazů, já nakupuji rámečky. Do nich nedávám fotografie ženských aktů, ani krajin, ani fotografie z našich cest, ba ani příbuzných, dávám do nich pouze fotografie našich dětí, a hezky chronologicky, od dětství až po současnost. Jsou vystaveny skoro po celém bytě.

Jednu fotografii mám obzvlášť ráda, je stará už 18 let, které bych nejraději vrátila zpět. Bohužel, nelze, a tak díky za vynalezení fotografie.

kids

Čtěte také:

 

Reklama