isotra.jpg

Nejnižší teploty v létě jsou kolem čtvrté hodiny ranní, přičemž maxima dosahují denní teploty mezi 13. a 15. hodinou. A jak v tu dobu vypadá prosluněný pokoj?

Nezastíněné okno propustí do interiéru až 88 % slunečního záření, takže osvěcuje stěny, všude na nábytku jsou různé odlesky, pouhý pohled dráždí oči, protože pokoj doslova hýří barvami, a navíc je tam nedýchatelno. Odpočinek, studium nebo i pouhý pobyt v takové místnosti v letním odpoledni prakticky není možný. Jak tvrdí odborník ze společnosti ISOTRA, už jen omezení přímého slunečního svitu výrazně změní celkovou atmosféru v místnosti: sníží vaší pocitovou teplotu a zajistí vizuální komfort. Interiérové stínění pohlcuje sluneční paprsky prošlé oknem a částečně zahřívá vnitřní prostor. Sluneční clona umístěná z venku má účinnost až desetkrát vyšší, protože odrazí až osmdesát procent slunečního záření zpět do venkovního prostředí.

Cetta-1.jpg

Venkovní žaluzie vytvářejí ideální bariéru mezi zdrojem záření a osálaným povrchem. Mají rozsáhlou míru nastavení propustnosti světla, vynikající tepelně-izolační vlastnosti a v neposlední řadě hrají i významnou ochrannou roli, ať už proti vloupání, mrazu či dešti,“ říká Jan Žižlavský ze společnosti ISOTRA, českého lídra v oblasti stínicí techniky.

Další výhodou je podle jeho slov možnost volby ovládání: buď manuálně (klikou) nebo pomocí motoru, který má plně automatickým provoz na bázi časové, větrné, slunečné i tepelné.

Venkovní žaluzie jsou vedeny ve vodících lištách či v ocelových lankách, což umožňuje nastavení sklonu lamel v libovolném úhlu tak, že zabráníte zvědavým pohledům zvenku, aniž byste měli omezený výhled zevnitř: „K zastínění větších ploch, zejména oken rodinných domů a administrativních budov, se nejlépe hodí lamely ve tvaru „Z“, naopak, majitelé bytů ocení žaluzie s lamelami ve tvaru písmene „S“, protože vytvářejí v uzavřeném stavu účelnou a elegantní celistvou plochu. Zajímavou „vychytávkou“ venkovních žaluzií je dvojité naklápění lamel. Dolní částí si klidně zastíníte televizi nebo počítač a horní částí proniká dostatek světla,“ říká odborník. Více na Isotra.cz

HR8-ZIP-foto01.jpg

Naše redakční zkušenost od Kláry Křížové:

V domácnosti máme velká okna s venkovními žaluziemi od společnosti ISOTRA. Část oken je na jižní stranu, takže během odpoledne se v horku, které nyní panuje pokoje vyhřejí na vysoké teploty a není příjemné, jak sluníčko celé odpoledne „praží“ do oken. Díky venkovním žaluziím je problém vyřešený – z jižní strany máme od oběda zatažené venkovní žaluzie a důsledkem toho je v pokojích příjemný stín a není v nich horko. Žaluzie krásně odcloní sluneční paprsky a nepustí teplo dovnitř. Máme lamelové žaluzie ve tvaru Z, s motorickým ovládáním. Nyní v létě si je nemohu vynachválit. 

Více na www.isotra.cz

5f1189c6ef998obrazek.png

Reklama