V Austrálii přidávají muži na sociální sítě fotky, na kterých mají nalakovaný jeden nehet na ruce a přidávají hashtag #polishedman. Dávají tím najevo svou podporu projektu PolishedMan, který šíří osvětu o násilí spáchaném na dětech. Symbol jednoho prstu z pěti znamená, že 1 z 5 dětí na světe je sexuálně zneužíváno a to z 90 % muži. Ambasadorem projektu se stal i Hugh Jackman.

kampaň

Myšlenka projektu se zrodila díky Elliotovi Costellovi, který byl v Kambodži, kde potkal mladou holčičku Theu, která byla zneužívaná fyzicky několik let a přesto si zachovala chuť do života. Thea nakreslila Elliotovi na ruku srdce a nalakovala mu všechny nehty. Ten jí slíbil, že si bude nadále lakovat jeden nehet, jako připomenutí setkání s ní a toho, co se jí stalo.

Ze svého zážitku nakonec vytvořil tuto charitativní kampaň, která pomalu přesahuje hranice Austrálie a dozvídá se o ní celý svět. Velké množství dětí je zneužíváno a často dokonce člověkem, kterého dobře znají a nemohou nic říct. PolishedMan jednoduše dává najevo, že fyzické a psychické týrání dětí muži není správné a musí se o něm začít mluvit. My ženy můžeme podpořit kampaň a rozšířit tuto myšlenko s použitím hashtagu #Ipreferedapolishedman.

polished

Samozřejmě kampaň chce také vybrat dostatek peněz, které by obětem násilí do budoucna pomohly. Pokud byste se rádi zapojili, tak se podívejte na polishedman.com, kde najdete veškeré informace i možnosti, jak přispět.

lak

hugh

Foto: Instagram

Reklama