Osmatřicetiletá Irena má vše, co si kdy přála: zdravé a šikovné dítě, dobře zajištěného partnera, krásný dům, v kterém bydlí, a práci, jež ji baví. Aspoň přesně takto to tvrdí. Přesto ji čím dál častěji přepadá velký smutek. Otec jejího dítěte, s kterým už sedm let žije ve společné domácnosti, nechce o svatbě ani slyšet.
5a608dca591f7obrazek.pngPoznali jsme se před necelými osmi lety. On byl rozvedený, děti vychovávala převážně manželka. Já bez vážného vztahu, bezdětná,“ začíná své vyprávění pečlivě upravená žena a přiznává, že na počátku nebyla žádná extra vášeň, ale spíš čistě rozumová logika. On nechtěl být sám, ona chtěla dítě.  Tak to dali dohromady.
Dodnes si říkám, jaké jsem měla neuvěřitelné štěstí, že se mi podařilo najít solidního muže, který se ke mně hodil věkově a hlavně chtěl mít ještě dítě. A co víc, že jsem tak rychle otěhotněla, ačkoliv jsem nebyla už úplně nejmladší, “ vyjmenovává dosavadní pozitiva svého života Irena a doplňuje je ještě o bydlení v krásném moderním domě a možnost věnovat se své milované práci, a to ještě jen do té míry, aby vše zvládala a pokojně si mohla užívat vytouženého mateřství. „Zkrátka idylka,“ shrnuje to stručně, a na tváři se jí objeví smutný úsměv.

Všechnu tuhle radost jí totiž kazí fakt, že její partner absolutně nechce přistoupit na to, že by se vzali. „Přitom žijeme jako manželé. On vydělává, já se starám o jeho dům, naše dítě. Co jiného je manželství?“ krčí rameny pohledná žena, které na situaci vadí asi nejvíce to, že má pocit, jako kdyby si tímto její přítel nechával otevřená zadní vrátka. A mohl kdykoliv odejít, kdyby potřeboval…
Samozřejmě mně není ani příjemné, že mám stále své dívčí příjmení a že moje dítě se jmenuje po otci,“ vysvětluje svou nespokojenost Irena a hned se svěřuje s tím, že právě na tomto si založila svůj příští plán. Bude po partnerovi chtít svatbu tentokrát kvůli tomu, aby jejich dítě, jež brzy půjde do školy, nemuselo všem vysvětlovat, proč se jeho maminka jmenuje jinak. „On tu malou miluje a kvůli ní to jistě udělá,“ tváří se opět na moment spokojeně cílevědomá žena.

Přečtěte si také:

Uložit

Reklama