5f8d5d2a09810obrazek.pngVakuování potravin není v gastronomické oblasti novinka. Vakuovačka se používá v podstatě od devadesátých let minulého století, ovšem za dobu své existence se technologie zdokonalila. Dokáže totiž prodloužit životnost potravin klidně až šestkrát, aniž by změnily chuť, texturu, obsah živin, barvu a podobně. Prostě budou stále čerstvé.

Česká domácnost ročně vyhodí 25 kg potravin
Průměrná česká domácnost každý rok vyhodí 25 kilogramů potravin, což znamená, že vyhodí do koše 20 tisíc.
Nejčastěji jsou využívání vakuovačky, které pracují s jednorázovými plastovými foliemi. Používají se nejen v profesionálních gastronomických provozech, ale i v domácnostech. Cenově jsou v dnešní době vakuovačky poměrně dostupné. Pracují na jednoduchém principu, potraviny zataví do plastové folie, ze které současně odsají vzduch. Dosažením vakua – odsátím vzduchu, a tedy i snížením obsahu kyslíku, doje ke zpomalení biologických procesů, které způsobují, že se potraviny kazí. Kromě přívodu elektrické energie, tak potřebujete mít i dostatečnou zásobu zmiňované folie, do které se potraviny uskladňují.

Pokud si chcete vyhnout používání jednorázových plastových folií a hledáte kompaktní řešení, které bude vždy po ruce, potěší vás komplexní vakuovací program Fresh & Save značky Zwilling. Namísto jednorázových plastů jsou potraviny skladovány v dokonale těsnících, opakovaně použitelných sáčcích a dózách s ventilem, ze kterých výkonnou bezdrátovou vakuovací pumpou odsajete vzduch. Používání je snadné, přiložíte pumpu k ventilu na dóze či sáčku a stiskem jediného tlačítka během pár sekund odsajete vzduch. Pumpa se po dosažení optimálního vakua sama vypne. Potraviny můžete skladovat v chladničce, mrazničce, ale i ve spíži (sypké potraviny, kávu, čaj). Všechny sáčky i dózy jsou opakovaně použitelné, můžete je mýt v myčce nádobí a uskladněné potraviny v nich můžete rovnou i ohřát v mikrovlnné troubě.
5f8d5d1802e97obrazek.pngJak vybrat vakuovačku?
Nabídka je opravdu široká. Jestliže si nevíte rady, nadchne vás nová kolekce značky Zwilling Fresh & Save. V jejím portfoliu najdete chytré vakuování. Pořiďte si vakuovou pumpu a vakuové dózy na uskladnění potravin. Daná značka poskytuje kompletní vakuovací program.

Vakuovačka je výkonná, bezdrátová, kompatibilní a lehká. Stačí ji při vakuování stisknout, sama se pak vypne, jakmile odsaje veškerý kyslík z dané nádoby, respektive sáčku.

E-shop pottenpannen.cz nabízí kompletní sadu na vakuování potravin od značky Zwilling.
5f8d5c6f37b0fobrazek.png

Reklama