1. Problém jménem pokušení

Největším problémem při hubnutí jsou ta tučná pokušení, která na Vás číhají na každém rohu. Pomalu se učíte jíst zdravěji, nahrazovat oblíbená tučná jídla těmi zdravějšími, vynechávat každý den tabulku čokolády a pytlík chipsů místo oběda, nevyjíst ledničku, když přijdete domů hladová.

 

Jenže pak přijde ten okamžik, kdy dostanete neodolatelnou chuť na něco, na co se ani neopovažujete v rámci svého předsevzetí hubnout ani pomyslet. Většinou se jedná o jídla „neodolatelné chuti“, která obsahují velké množství tuku. Typickým příkladem je smažený hermelín s hranolkami, zmrzlina nebo hamburger. Dlouho bojujete mezi „dobrem“ v podobě dodržení zdravého jídelníčku a „zlem“ v podobě čokoládového dortu se šlehačkou. Po úporném boji téměř vždy vyhrává čokoládový dort a vám se v tu chvíli zboří celý nově a pracně vybudovaný způsob života a stravování. Rázem se pustíte se do všech nezdravých věcí, které jste si tak dlouho odpírala. A v tu chvíli se roztáčí spirála nových začátků a konců.

 

Právě problém „zákazů toho, co mám ráda“ dělá z hubnutí až nadlidský úkol, zvláště když jste zvyklá na vysokotučnou stravu. Většina dobrých začátků končí právě z těchto přirozených lidských pohnutek.

 

Jak se tomuto problému vyhnout? Jak hubnout, a přitom si nedávat striktní zákazy oblíbených jídel? Na pomoc spěchá výsledek nového technologického postupu, který se jmenuje Nextrin L112. Jedná se o nový přípravek, který aktivně zabraňuje vstřebávání tuku z právě strávené potravy, a tím snižuje příjem kalorií do těla. Nextrin L112 se užívá před tím, než si dopřejete tučnější jídlo. Molekulární síť L112 okamžitě zachytí a na sebe naváže přes 40 % přijatých tuků a spolu pak odchází z těla pryč. Zásadní je, že díky popsanému mechanismu nezatěžuje organismus, je vhodný pro pravidelné užívání, nemůže způsobovat jo-jo efekt a podle vědeckých studií aktivně snižuje hladinu cholesterolu. S Nextrinem L112 si můžete v rozumné míře dopřát své oblíbené jídlo a přitom hubnout.

 

2. Problém jménem skryté tuky

Zvládnete-li své pokušení, pro úspěch hubnutí zbývá ještě rozlišit, která jídla jsou tučná. Zdánlivě jednoduché, ovšem tuky chuťovými buňkami – na rozdíl například od sladkého – nerozeznáte, a proto velmi často považujeme jídlo za zdravé, a přitom obsahuje velké množství tuku. Tuky totiž rozdělujeme na zjevné tuky (například sádlo, oleje atd.) a skryté tuky. Právě na skryté tuky je potřeba dát si pozor, protože tvoří cca 65 % ze všech přijímaných tuků. Věděli jste například, že těstoviny se sýrovou omáčkou obsahují 20 % tuku a kešu oříšek 42 % tuku?

 

K úspěšnému hubnutí vede zdravá, přiměřeně tučná strava v kombinaci s pohybem a přípravkem Nextrin L112.

 

Další tipy, jak hubnout, včetně jídelníčku najdete na www.nextrin.cz.

Reklama