Jo, matika. Taky mně bylo vždycky vštěpováno, že holky na matiku nejsou. Kombinací lenosti a mé nepopularity u naší matikářky na gymplu jsem se ve třeťáku na gymplu propracovala ke čtyřce na vysvědčení. Ve čtvrťáku jsem šla do sebe a začala jsem se připravovat na písemky. Najednou se jedničky jenom hrnuly a v pololetí dostala naše matikářka uplný šok, neboť jsem měla jenom jedničky a nic jiného mi na vízo tudíž nemohla dát. Bez jakéhokoliv varování jsem musela napsat písemku, která shrnovala látku celého pololetí – a opět jedna. Učitelka rudla, ale musela mi jedničku dát :) Další pololetí jsem musela jít vždycky do první lavice, aby mě měla pod kontrolou.

V zahraničí jsem vystudovala vysokou ekonomickou, a i když dnes přímo s matikou nepracuji (pracuji v marketingu), tak funguji jako poradce, když analyzujeme marketingová data a ve všem, co souvisí s číslama.

 

Nejsmutnější na tom vlastně je, že to byly vždycky ženy, jak ve škole, tak v rodině, co vždycky prohlašovaly, že ženské na matiku nejsou, a co mi srážely matematické sebevědomí.

 

Natálie


Milá Natálie, to je skoro jako příběh z červené knihovny. :-) „Kterak podceňovaná ke štěstí přišla a babě nepřející zrak vytřela."
Tak gratuluji k úspěchu!

 

Reklama