Tak, jak jsme na tom v létě a parných dnech s oblečením, stejné to bude i s botami. Spíše odkládáme. Čím méně, tím lépe. Kdyby to šlo, chodila bych bosa. Ale zkuste si tak jít po rozpáleném asfaltu či dlažbě. Au! Ale jak jistě víte, existují - a už hezky dlouho - kouzelné a typicky letní botičky zvané „žabky“. Takové to nic s pár pásečky.

Ráda bych dělala chytrou a prozradila vám původ názvu, ale sama bohužel nevím, proč se těm podrážkám, které nám sotva drží na chodidlech, říká žabky. Možná proto, že jsou to obojživelníci mezi botami, dá se v nich chodit na suchu i ve vodě.

Poslední dobou se s nimi roztrhl pytel a vidím je nosit k sukním, kraťasům i džínám, navzdory tomu, že v nich žádného pohodlí neužijeme.
Tlačí to mezi prsty, podpatek minimální nebo žádný a dobíhat v nich tramvaj? To bych raději nezkoušela. Přesto jsou zvláště mezi mladými velmi oblíbené.
Stejně jako byly za mých dětských let. Pamatujete? Byly pouze gumové. Zelené, modré a červené. Jako malá holka jsem v nich chodila celé léto, dokud doslova nezpuchřely nebo jeden z gumových pásků nepraskl. Pak sbohem a do popelnice.

Dnes jsou k dostání ve všech možných materiálech, ve všech možných barvách a vzorech.
Po dlouhé době jsem si koupila kožené v přírodní barvě, ale měli jsme doma malé štěně a tomu nejvíc zachutnala spojnice mezi podrážkou a svrchní částí, ta tenká kožená šňůrečka mezi palcem a ukazovákem (jestli se tak vůbec dá nazvat tento prst u nohy), bez které se v nich nedá chodit. Nechala jsem si je opravit, ale kopie z koženky zase nic nevydržela, tak se budu muset porozhlédnout po nějakých nových. K mé velké radosti, pochopitelně.

A že je z čeho vybírat, to mi věřte. Jedny krásnější než druhé!

A co vy milé ženy-in, víte, proč se jim tak říká?
Máte jinou verzi než já?
Dejte vědět, strašně mě to zajímá.