Ruku na srdce. Když se chystáte na dovolenou na pláž, asi bez opalovacího krému nevyrazíte. Při sportu už na sluneční ochranu tolik nemyslíme. Možná proto, že si myslíme, že za tu hodinku dvě se nespálíme, nebo nám prostě nejsou klasické opalovací přípravky při sportu na kůži příjemné. Někdy mohou v kombinaci s potem i štípat v očích nebo dráždit pokožku.

Mazat se během sportování venku je ale velice důležité, protože při sportování se z pokožky vylučuje taurin, který je našemu tělu velice prospěšný, protože působí jako antioxidant chránící nás před škodlivými volnými radikály. Fyzická námaha spolu se sluneční expozicí totiž způsobují oxidativní stres a mohou vést k poškození DNA buněk. A dál už to asi znáte. Poškození DNA buněk může mít za následek vznik rakoviny kůže.

Myslete tedy na sluneční ochranu při jakémkoli venkovním sportu a chystáte-li se sportovat na slunci po celý den, přibalte si krém s sebou. Vybírejte ideálně přípravky s lehkou texturou určené přímo na sport.
5ce6754cd61ddobrazek.pngTakovým je například letošní novinka od francouzské lékárenské značky Eau Thermale Avène – Sport Fluid SPF 50+. Obsahuje patentovaný ochranný komplex Sunsitive® poskytující široké spektrum UVB-UVA ochrany a komplexní buněčnou ochranu. Posílený antioxidační komplex (spojení pre-tokoferylu a pro-taurinu) pak maximálně ochrání kůži před oxidativním stresem způsobeným sluncem a fyzickou aktivitou.

Sport Fluid SPF 50+ je vysoce voděodolný, vydrží 4 dvacetiminutové koupele oproti dvěma, které zaručují klasické voděodolné opalovací krémy. A samozřejmě je odolný vůči potu.

Je velice lehký, nelepí, neštípe v očích, nezanechává bílé stopy a díky obsahu termální vody Avène je vhodný i pro citlivou pleť. A díky 100ml praktickému balení ho snadno vezmete s sebou.
5ce67564db903obrazek.png

K dostání v lékárně. Více informací naleznete zde.

Reklama