V počátcích své nové role první dámy byla Dagmar Havlová neustále v palbě kritiky. A co se vzhledu týče, dost často oprávněně. Teď však byla zvolena nejelegantnější dámou roku 2007. Proč?

A co to je vlastně elegance? Je to vybranost, vkus v odívání i v chování. Obojí musí být v harmonii. Říká se, že elegance je vrozená. Že ji v sobě buď máme, nebo ne. Elegance se prý nedá naučit. Tak to bych se hádala. :-)

I eleganci, noblese a vybranému vkusu se naučit dá, a právě Dagmar Havlová je toho zářným příkladem. Možná právě ten skok, jaký musela Dagmar Havlová udělat, nakonec ovlivnil porotce Módní akademie, aby ji minulý týden zvolili nejelegantnější ženou roku 2007.

Já budu ve svém tvrzení, že noblesa se naučit dá, ještě odvážnější, a dovolím si Dagmar přirovnat k jakési novodobé Líze Doolittlové z Pygmalionu, nebo chcete-li My Fair Lady.

Z prostořeké rozjívené holky se stala opravdová dáma. Nechci říkat, že Dagmar Veškrnová byla prostořeká rozjívená holka (osobně jsem se s ní setkala jen jednou a svůj dojem si nechám pro sebe), ale jako mladá herečka takové často hrála. Vzpomeňte si na její role v Holkách z porcelánu nebo v Holce na zabití.A z vyprávění jejích hereckých kolegů vím, že do svých postav neměla daleko.
Její bohatou hereckou kariéru však nechám stranou.

Přiznám se, že mě a možná i vás začala Dáša Veškrnová více zajímat až jako Dagmar Havlová.Její tajná svatba s Václavem Havlem vzbudila vlnu dohadů. Proč si ho vzala, jak si ho vzala a kde k němu vlastně přišla? Najednou byla pod drobnohledem národa. Co kde řekla, jak se chovala a samozřejmě, co měla na sobě, jak byla nalíčená a učesaná. V počátcích své nové role první dámy byla neustále v palbě kritiky. Nit na ní nezůstala suchá. A co se vzhledu týče, dost často oprávněně. Neměla žádné poradce, vizážisty ani návrháře, a jestli ano, tak jí radili špatně.Jinak by nemohli dopustit, aby jezdila na státní návštěvy v příšerných pastelových kostýmcích ve stylu Jacqueline Kennedy. Bonbonkovými kloboučky posazenými na zvlněných dlouhých vlasech tomu dodala ještě korunu.
 Jak by řekla trefně moje babička: „Vypadala jako stará mladá“.

Pak přišel zlom. Vážná nemoc Vaclava Havla a Dagmar se proměnila ve starostlivou pečovatelku.
I když hodně přibrala, měla odrostlé vlasy, chodila nenalíčená, přestala se její vizáž řešit.Že by najednou byla důležitější osobnost? Nikdo z nás si asi nedokáže představit, čím vším musela projít. Ale otřepané pořekadlo, co tě nezabije, to tě posílí, platí i na Dášu Havlovou.
Dnes už není paní prezidentová", a přesto, že bude brzy babičkou, vypadá lépe než kdy předtím.
No jo, už slyším, kolik má liftingů a liposukcí...
A myslíte, že to má na eleganci vliv? Že se díky plastikám stala dámou s velkým D? Dámou s vybraným chováním i vkusem, kterou letos zvolili nejelegantnější ženou roku? 
Nechala za sebou i takové konkurentky jako noblesní Livii Klausovou, ušlechtilou krásku Terezu Maxovou, šarmantní Marii Rottrovou a nestárnoucí Magdalenu Dietlovou.

Co bych zastírala, i já jsem čekala spíš některou z výše jmenovaných, ale nakonec jsem si uvědomila, že Dagmar Veškrnová - Havlová nedostala svůj titul Madame 007 zadarmo. Musela na sobě tvrdě zapracovat, a to se cení.

Co říkáte vy na verdikt poroty?
Myslíte, že dostala titul právem?
Koho byste volila vy?
Reklama