Naším aktuálním tématem jsou tampóny. Při menstruaci každá žena používá hygienické produkty, vložky nebo tampony. Zaměřili jsme se na uživatelky tamponů – proč je používají a jak řeší menstruaci v noci?  Zeptali jsme se několika žen, jaké ony mají názory na použití tampónů. Přes den je možné, podle potřeby tampon vyměnit, jak je to v noci? Teď už jsou speciálně vyvinuté druhy tampónů, které vám zajistí komfort a ochranu i v čase, kdy spíte. Právě teď proběhl na našich stránkách test, kdy naše čtenářky mohly vyzkoušet o.b.® ProComfort™ Night Super Plus, tampony určené pro použití přes noc.

tampons

Jak naše čtenářky testovaly nové tampony o.b.® ProComfort™ Night Super Plus

Anna (28) – jsou chvíle, kdy kombinuji tampony a vložky

Pro mě osobně jsou tampony mnohem příjemnější, než vložky. Hodně sportuji, takže by mi viditelná vložka nebyla moc příjemná. Na tampony už jsem tak zvyklá, že když je mám, tak o nich pomalu ani nevím. Občas, když mám silnější krvácení, tak po vložce pro jistotu sáhnu, ale kombinuji to zároveň i s tamponem.

Albína (22) – větší výhodu mají tampony

Já osobně je používám proto, že se nemusím starat o to, jestli chodím nebo nechodím s červeným pozadím po městě. Vložka se při nešikovném pohybu nějakým způsobem posune, pohne a jsem nahraná. Jako další bonus vidím v tamponech tu výhodu, že nemusím vynechávat pravidelné plavání nebo jiné sporty, které jsem s vložkami dělat nemohla.

Jana (30) – věřím tamponům

Už používám jen tampony. Dříve jsem řešila vložky na noc, protože jsem si nebyla jistá, zda tampony přes noc neprosáknou. V současné době už je ale velká řada tamponů, které jsou určené přímo na noc. Proto už nemám důvod kupovat vložky a věřím tamponům.

Adéla (22) – vložky jsou nepohodlné

Je to pohodlnější, a někdy i zapomeneš, že to máš. Vložky jsou nepohodlné, podle mě méně hygienické, ale tampony na druhou stranu nejsou dobré pro ženy s mykózami.

Markéta (23) – často nosím šaty a díky tamponu mám možnost cítit se žensky

Tampony preferuji z toho důvodu, že mi zaručují konformitu, pocit lehkosti a zároveň občas díky nim zapomenu, že jsou tu zas „mé dny“. Nejčastěji nosím šaty, a díky tamponu mám možnost cítit se žensky i v dnech, kdy bych si nejraději nasadila pytel na hlavu.

Marie (31) Bezpečí v noci díky tamponům

Pro mne jsou jasnou volbou tampony. Dříve jsem používala vložky, ale pak jsem přešla na tampony a jsem z nich nadšená. Používám jednu značku, vyhovují mi. I když mám silnou menstruaci, vím, že mám noc v pohodě, žádné červené skvrny na prostěradle.

Náš redakční tip:

o.b.® ProComfort™ Night Super Plus – tuto variantu testujeme

Pro silnou menstruaci

o.b.

Tampony o.b.®ProComfort™ Night poskytují spolehlivou ochranu po celou noc až do rána. Můžete klidně spát s vědomím, že se ráno budete cítit čistá a svěží! Zaveďte tampon, než jdete spát, a vyjměte jej hned ráno po probuzení.

Tampony o.b.® doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost.

Více informací se dozvíte na www.obtampony.cz.

Naše články:

Reklama