Přírodní oleje nabízí zdraví a krásu z přírody

Používaly se po staletí. Dříve než se rozvinul chemický průmysl a jako uživatelé kosmetických výrobků jsme ztratili přehled nad jejich obsahem. Ženy i muže dělaly přírodní oleje krásnými i ozdravovaly ještě dříve, než se objevily metody, které by uměly rozluštit, proč ten který olej vlastně pomáhá. V moderní době můžeme těžit z těchto zkušeností v kombinaci s vědeckými poznatky o složení těchto olejů a o účinnosti látek, jež obsahují. Přírodní oleje si dokážeme vybrat ve vysoké kvalitě, bez jakýchkoliv příměsí, tedy zcela čisté, dokonce z ekologického zemědělství či v bio kvalitě. Oplatí se znát, co nám ten který olej nabízí, a podle toho si nakombinovat své „olejové portfolio“.TIP: Skvělým univerzálním olejem pro zlepšení stavu pleti, vlasů a nehtů je ricinový olej. Má hojící účinky a pomáhá na strie i jizvy. Účinkuje dokonce i na bradavice a různé kožní výrůstky. Pozor ale, je vhodný jen pro vnější použití.

Jeden olej jako univerzální pomocník

Nebudeme potřebovat koupelnovou skříňku, komodu na kosmetiku a toaletní stolek. Lahvička přírodního oleje nám umí sloužit jako univerzální a všestranný pomocník pro péči o pleť, tělo, vlasy, nehty, do koupele i na různé kožní neduhy. Používat olej mohou dospělí i děti, ženy i muži. Olej se dá využít na holení i jako styling na vlasy. Záleží na vašich preferencích a potřebách. Obecně jsou přírodní oleje vhodné pro každý typ pokožky, pro citlivou, a dokonce i pro mastnou.

TIP: Přírodní oleje se liší obsahem svých látek, a tedy i svojí prospěšností pro naši krásu, či naše zdraví. Univerzálním a jedním z nejlepších olejů vůbec je arganový olej. Právě tento olej by měl být základem každé přírodní kosmetické výbavy.

Přírodní oleje jsou šetrné k přírodě i k naší peněžence

I když investujeme do hyperkvalitního přírodního oleje, ve výsledku jde o investici velice ekonomickou. Oleje se používají po kapičkách, a proto nám dlouho vydrží. Šetrné jsou proto k naší peněžence i k přírodě. Spotřebováváme méně obalového materiálu. Taktéž je pozitivum ve složení, protože do odpadu neodchází chemický balast, jaký se nachází v běžné kosmetice.

Více na NOTINO.CZ

Reklama