A máme tady další příspěvek, který mě zaujal. Čtenářka s nickem Miuka se pozastavuje nad tím, proč je na místech, které jsou vyhrazené pro invalidy, plno. Proč tam parkují ti, kteří tam nemají co dělat? Má pravdu, pojďme o tom diskutovat! Díky za příspěvek milá Miuko.


 

To co chci napsat, asi moc z vás zajímat nebude, ale mně to prostě nedá. O víkendu jsme byli nakupovat v hypermarketu (nemám to ráda), ale někdy je to prostě jednodušší. Mám oprávnění parkovat na místech vyhrazených pro invalidy a někdy nestačím žasnout, kdo všechno tam parkuje. Už se nad tím vždycky musím jen pousmát.

Teď naposledy to byla zrovna pořádně drahá auta, samozřejmě bez značky opravňující toto místo používat. Jindy přijede plné auto lidí, všichni vyskáčou jak laňky a hurá nakupovat! Ti třeba označení mají a já jen přemýšlím, kdo z nich je nemocný. Nebo mají značku na dědu, ale toho sebou na nákup nevzali? To tam pak ale nesmí parkovat.

Vždycky je na těch místech plno, dělám si legraci, že se v obchodě mezi tolika vozíčkáři ani nevymotám (samozřejmě většinou nepotkám ani jednoho). U nás doma to striktně dodržujeme – nikdo z nás by si nedovolil na takovém místě zaparkovat, pokud sebou nemá mě, neboť u nás v rodině jí používám pouze já.

Víte co, nejde o to, že ta místa jsou hned u vchodu a že by se mi nechtělo parkovat někde na odlehlejším místě. Jde o to, že ty pruhy jsou prostě širší kvůli vozíku, aby se dalo vystoupit. Už nejednou se mi stalo, že jsem byla někde s kamarádkou, která neumí řídit, musela zaparkovat na „normálním“ místě, protože to jinde nešlo, extra jsem si vybrala takové, kde nikdo nestál. A pak člověk dorazí zpět k autu a nemůže ani pořádně otevřít dveře, natož nastoupit.

V takovém případě čekám, až půjde někdo kolem a vycouvá mi, abych mohla nastoupit. Není úplně příjemný pocit svěřit cizímu člověku klíče od auta. Techničák mám sice u sebe, ale rozhodně nestojím o to, aby mi s autem někdo ujel.  Jezdím nakupovat i do Německa. Je zvláštní, že tam je většinou na vyhrazených parkovacích místech volno a pokud tam někdo stojí, jsou to z 90% Češi. V Německu se zřejmě parkovací kartičky nerozdávají tak hojně, jako u nás. Inu jiný kraj, jiný mrav…

miuka   

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama