Víte, proč se u grónských Eskymáků výrazně méně vyskytuje infarkt, mrtvice a téměř neznají cukrovku, hypertenzi, či různé kožní potíže?

Protože jejich jídelníček je postaven na tučných mořských rybách! Pokud si stejně jako oni dáváte několikrát týdně porci tuňáka, lososa či makrely, nemusíte už číst dál. Máte-li ale kvalitní rybu na talíři méně než dvakrát týdně, měli byste vědět, že:

Mořské ryby jsou pro člověka téměř jediný zdroj Omega-3 nenasycených mastných kyselin živočišného původu, EPA a DHA (kyseliny eikosapenteová a dokosahexaenová). Přitom pravidelný přísun nenasycených mastných kyselin je důležitý! Regulují totiž mnohé funkce lidského organismu a současně slouží jako výchozí látky pro vznik dalších. Nezbytné jsou především pro srdce, cévy a psychické zdraví. Zkrátka, jsou pro nás důležité a máme-li jich nedostatek, mohou se projevit potíže.

Kromě kyselin EPA a DHA ještě potřebujeme kyselinu ALA (alfa-linolenovou), která je rostlinného původu - jejím největším zdrojem jsou lněná semínka a Omega-6 nenasycené mastné kyseliny GLA a LA (kyselinu gamalinolenovou a linolovou), jež se nacházejí v semenech brutnáku lékařského. Důležitá je pro nás ještě kyselina olejová ze skupiny Omega-9 nenasycených mastných kyselin.


Všechny tyto nejdůležitější nenasycené mastné kyseliny jsou ve správném poměru obsaženy v doplňku stravy OMEFOR 3-6-9 od Nature´s Bounty. Tento přípravek tak (jako jediný na trhu) obsahuje celé „hvězdné trio“ – zástupce všech tří nejvýznačnějších skupin omega nenasycených mastných kyselin. 

Více informací o tomto unikátní produktu získáte ve Vaší lékárně nebo na internetových stránkách www.omefor.cz.

Reklama