Toaleta je součástí každé domácnosti. Možná vás to překvapí, ale zrovna toaletu nesdílíte pouze s vašimi blízkými. Dělíte se o ni i s miliony nechtěných mikroorganismů. Máte toaletu společnou s koupelnou? Tak to buďte na pozoru! Porozhlédněte se, co všechno máte v okolí dvou metrů od ní. Tam všude totiž můžete najít mikroby, kteří si z toalety jednoduše „odskočí“.

Toaleta – proč nepodceňovat čistotu toalety? Pozor na společnou koupelnu s toaletou!

Pro toto místo je výskyt mikrobů přirozeným jevem. Věděli jste, že při spláchnutí toalety dokáží mikrobi překonat vzdálenost až 1,8 metru a některé z nich byste v toaletě našli ještě dvě hodiny po spláchnutí? Pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, rozhlédněte se, co všechno máte v této vzdálenosti. Výsledky průzkumu NSF International hovoří o tom, že pokud není záchod od koupelny oddělen, pochází dokonce až 51% mikrobů právě z toalety.

koupelna

Pozor si dávejte zejména na následující předměty:

  • zubní kartáčky, kterými si denně čistíte zuby
  • houby na mytí a na sprchování, které máte položené u vany
  • ručníky, kterými si utíráte omytou tvář nebo tělo po osprchování. Jsou však určitě stoprocentně čisté?
  • koberce – často na ně po spláchnutí vystříkne voda z toalety. Přehodnoťte proto, zda je dobrý nápad chodit po bytě či domě bosý.
  • mýdlo položené na umyvadle je často příliš blízko toalety, takže se také může stát terčem mikrobů.

Vsaďte na wc bloky a wc gely

Úklid toalety je nutné provádět pečlivě a pravidelně. Jedině tak můžete úspěšně bojovat s mikroby. Toaletu se před spláchnutím doporučuje zavírat a věnovat její dezinfekci dostatečnou a hlavně pravidelnou pozornost. Výskytu nežádoucích bakterií v záchodě můžete zabránit pravidelným používáním tekutých dezinfekčních přípravků.

Umístění WC bloku do toalety, pomáhá udržovat toaletu hygienicky čistou a voňavou. Při výběru čisticích přípravků na péči o toaletu vždy klaďte důraz na to, aby vybraný přípravek poskytoval co možná nejkomplexnější péči. Dále pak také na to, aby bránil tvorbě vodního kamene, vytvářel bohatou pěnu, zaručoval čistý povrch toaletní mísy s viditelným leskem a zajišťoval hygienickou čistotu.

Naše tipy – vyzkoušejte novinku

DomestosNový WC blok Domestos Power 5 byl vyvinut tak, aby poskytl toaletě komplexní péči. Novinka Domestos Power 5 je k dispozici ve dvou různých variantách: Lime - vůně citronu a Ocean - vůně oceánu. Součástí výrobku je také prodloužený úchyt, díky kterému se WC blok přizpůsobí každé toaletní míse. Cena: 54,90 Kč / 55 g

Osvědčený WC gel

Domestos 24H Plus White & Shine nejen čistí, ale také dezinfikuje! Vylepšené složení s patentovanou technologií Hygiene Molecules zajišťuje dezinfekční účinek po čištění a zabraňuje tak dalšímu nechtěnému šíření bakterií. Přípravek poskytuje celodenní ochranu před bakteriemi uvolněnými z toalety po spláchnutí. Účinky přípravku oceníte nejen při dezinfekci a odstranění zápachu toalety, umyvadel a dřezů, ale také při bělení zašlých spár mezi dlaždičkami a kachličkami. V ředěné formě s ním vyčistíte podlahy a jiné velké plochy. Díky svým unikátním vlastnostem si Domestos 24H Plus White & Shine najde nezastupitelné místo v každé domácnosti.

Domestos 24H Plus White & Shine koupíte v maloobchodní síti za doporučenou cenu 54,90 Kč /750 ml.

Domestos 24H PLUS White&Shine 750ml 

Více na www.domestos.cz

Reklama