Mučit mne nemusíte, přiznám se sama - už hodinu tu sedím před počítačem a nutím své šedé buňky mozkové k přemýšlení - dostala jsem za úkol vyplnit dnešní den rubriku Domácnost - to je snad za trest :-)

Aby mne napadaly ty správné myšlenky, postupně jsem chodila pro: tříbarevný koláč - podívat se, jestli dcera spí - pro piškoty - podívat se, jak dcera spí - odskočit si - uvařit si čaj. Zalití sáčku horkou vodou chození kolem horké kaše skončilo, neb jsem si onen vařicí čaj na sebe vybryndala, sice ne celý, ale na levém koleni se skví tři rudé fleky, které ani pod ledovou vodou nezmizely. To mám z toho, že si to nechávám na poslední chvíli...

Ono courání mi připomnělo studia - když člověk seděl a bifloval, po určité době hlava ona moudra přestala brát a začala se zajímat o to, co je v lednici ... a ve spíži ... á, támhle naproti se děti houpou, jo, jenom se kouknu pět minut na televizi a hned se zase vrátím ke skriptům...

Když už Merylka začala to vzpomínání, naprosto přesně si vybavuji jeden večer, kdy jsem (asi tak třináctiletá) měla umýt nádobí, zatímco rodičové byli na nějaké návštěvě. V televizi dávali samozřejmě zábavnější program než ráchání se v mastné vodě. Nelenila jsem a na papír jsem rodičům vysvětlila, PROČ NEMOHU nádobí umýt. Čumenda mne po chvíli už nebavila a aby mne rodiče náhodou nepřistihli bdící, tudíž s možností mne přimět k výrobě běloskvoucího nádobí, jsem se odebrala do hajan.

Ráno jsem našla prázdný dřez a na stole na onom mém  lejstru připsáno tátovou rukou: "Kdybys místo psaní tohoto papíru umyla nádobí, mělas to už dávno hotové. Nezapomeň vyluxovat..." :-)

Jo, z deště pod okap...

   
Reklama