I taková kabelka by ale měla mít své místo. A to nejen v našich srdcích, ale hlavně všude, kde nás provází. Odkládání na zem jí totiž nesvědčí, a my vám prozradíme minimálně 5 důvodů, proč ji na zem NIKDY nedávat.

Kabelka. Denní průvodce ženy, srdeční záležitost, láska na první pohled. Dáváme si na ní hodně záležet a jsme také ochotné utratit až horentní sumy za to, abychom mohly vlastnit právě vybranou favoritku. Ale že bychom jí pak poskytovaly full servis? To se tedy říct opravdu nedá. Minimálně ji totiž povalujeme všude po zemi.

foto 1

Důvod 1: Znečištění
Asi nejzákladnější hrozbou odkládání kabelky na zem je její znečištění. Příliš totiž nekontrolujme, kam přesně ji k nohám například na pracovním obědě složíme. Právě v restauraci hrozí největší míra znečištění třeba barvivy, která jdou špatně odstranit. Takové červené víno na bílé kožence zanechá nesmazatelné stopy. Stejnou památku udělá i například sladká šťáva na semiši. Spoustu kabelek lze do jisté míry mechanicky očistit, ale výrobci kvalitních kabelek se shodnou na tom, že přílišné pucování jí nesvědčí. Zkrátka a dobře, kabelky jsou určeny k šetrnému zacházení, to dobře vědí třeba Francouzky.

Důvod 2: Mikroorganismy
Věděla jste například, že na kabelce uplívá nejvíc mikroorganismů? A to právě ze země. Většina kabelek nemá hladký jednolitý povrch. Jsou ozdobeny různými švy či akcenty, kde se mikroorganismy rády uchytávají. Na kabelkách si domů nosíme třeba i původce onemocnění a vzhledem k bodu 1 a s ním souvisejícím problémům s vyčištěním je kabelka skvělou základnou i pro buněčné dělení mikroorganismů a jejich množení.

Důvod 3: Hrozba krádeže
Každá čtvrtá žena v Čechách přišla minimálně jednou za život o svou kabelku. Nejčastěji se tak stává v nákupně silných měsících, kde se předpokládá, že se v kabelce bude nacházet větší finanční hotovost. Jedná se o prosinec, kdy lidé nakupují na Vánoce a leden, kdy naopak utrácejí peníze od Ježíška, a pak o dovolených, kdy nakupují výbavu na výjezd za teplem. V neuvěřitelných 43 % případů se tak ale nestává přímo v nákupním centru, ale právě v restauracích, kde si ji položíme na zem. Pro zloděje je pak velmi jednoduché odlákat pozornost, ze země ji sebrat a ztratit se v šumícím davu těch, co z restaurace zrovna odcházejí. Či si sednout za někoho, kdo má kabelku pod židlí na zemi, a ještě nenápadněji si ji přivlastnit. Ztráty kabelky si pak dotyčná všimne většinou až o hodinu později, vlastně ve chvíli, kdy chce zaplatit.

Důvod 4: Peníze
Už jste někdy slyšela pověru, že kabelka se nesmí dávat na zem, jinak se vás nebudou držet peníze? Já se s tím poprvé setkala u své kartářky. Když jsem k ní přišla, automaticky jsem si začala zouvat boty a kabelku odložila jak jinak než na zem. Vystrašila mě ale tak, že od té doby jsem si na to začala dávat takový pozor, že kabelku na zem nedávám snad ani smyslů zbavená. Peníze jsou prý živlem země, a pokud si kabelku položíte na zem, má schopnost vytáhnout z ní a vašeho života materiální hodnoty.

Důvod 5: Poničení designu
Většina kabelek je šita tak, aby držela tvar při zavěšení. Patří přece na rameno. Různým povalováním po ploše deformujeme její přirozený tvar. Pokud kabelku párkrát ještě neomaleně přejedeme židlí, či ji odložíme nevhodně do cesty vedle své židle tak, aby o ni zakopli oba pánové, co seděli u vedlejšího stolu, servírka a paní s kočárkem, narušíte její kartonové výztuže a nenávratně poničíte její tvar.


A jeden důvod navíc: Francouzka by to nikdy neudělala
Francouzky jsou považovány za nejelegantnější ženy na světě, které si nejvíc potrpí na dekórum. Většina návrhářů těch nejzvučnějších jmen jsou také buď Francouzové/Francouzky, nebo tam tak dlouho žili a tvořili, že už se za ně začali považovat. Třeba jako Kenzo. Říká se, že pravá Francouzka nikdy nejí rukama, nikdy nechodí pozdě, nikdy by do postele nešla neodlíčená a také by si nikdy nepoložila kabelku na zem. Ve Francii se proto také navrhlo nejvíce háčků na kabelku. Nechybí například ani v kolekci Ines de la Fressange, módní modly Karla Lagarfelda. Nabízí se tedy otázka…

Kam tedy s kabelkou?
Na háček
- Jedna z nejvýraznějších ikon Paříže, Ines de la Fressange, navrhla kolekci klíčenek a háčků na kabelku 2v1. Jejich design opravdu míří do srdce. Na háčku od Ines je vaše kabelka 100% v bezpečí. A proč zmiňuji držáky na kabelky zrovna od této dámy? Již ve čtvrtek se totiž můžete těšit na článek o této zajímavé ženě, která si podmanila celý módní průmysl.

foto 2

Vedle sebe na židli - Přitom ale vybírejte vždy tu stranu, která je nejméně přístupná okolí a sedněte si tak, abyste ji měla vždy po levé ruce. Kabelku zavřete, aby její obsah nelákal zloděje. A rukou volně položenou na jejím uchu rozhodně nic nezkazíte.

Na klín - Na klíně je vaše kabelka v naprostém bezpečí – před bakteriemi, zloději i pověrami. Na klín si ji pokládá také nejvíce opravdových dam. Jen se zkuste podívat, kam skládá kabelku třeba taková královna Alžběta II.?

Zavěsit za ucho na koleno - Mimo ohrožení je kabelka i zavěšená na uchu na koleni. Potom stačí druhou nohou „přes nohu“ ucho zajistit. Zlodějům dáte najevo, že kabelka je pod kontrolou, bakterie ať se dále povalují po zemi a pověry jsou na nás také krátké.

A teď ruku na srdce, dámy, kam že jste doteď dávaly kabelku vy?

Čtěte také:

Reklama