Proč navštívit s dětmi Zoo Děčín

Pokud chcete své děti návštěvou zoo opravdu potěšit, rozhodně si naplánujte rodinný výlet do Děčína. Zdejší zoo sice patří k menším, ale o to víc je vidět, že svou práci tam dělají všichni s láskou. A že myslí nejen na zvířata, ale také na to, aby se návštěvníci rádi vraceli.

Zoo Děčín se nachází se na cca šesti hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. A protože je častým cílem procházek rodin s dětmi, dávají si zde na vyžití malých návštěvníků skutečně záležet. Prověřila jsem si to na vlastní oči.

Hned u vchodu narazíte na rozlehlé hřiště, kde jsou umístěny perfektní prolézačky. Já ocenila při své návštěvě hlavně to, že v blízkosti tohoto „dětského světa“ je důmyslně umístěno občerstvení s výbornou kávou, milou obsluhou a příjemnou nabídkou rychlého – a přesto chutného – jídla.

Na děti se ovšem myslí v celém areálu zoo. Prakticky při každém kroku jsem narazila na něco zábavného. Ať už šlo o naučnou stezku CESTA ZA MEDVĚDY GRIZZLY, kteří mimochodem patří zaslouženě mezi místní legendy...

Zoo Děčín

... nebo různé poznávací atrakce, např. poznávání ptáčků na stromech.

Zoo Děčín

Nadšená jsem byla z originální telefonní budky, která má mluvící sluchátko (smích). To volajícího informuje o zajímavostech ze života zvířat.

Mluvící telefon v Zoo Děčín

Vaše děti mohou také zkusit rozmluvit papouška jménem Charlie. Ten dokonce prý umí udělat letadlo. Když má náladu. Stačí před ním udělat pár dřepů. Já jsem neuspěla. A vím proč. Měl totiž zrovna „plné ruce“ práce s jídlem ve své misce.

Mluvící papoušek v Zoo Děčín

To mě inspirovalo a šla jsem opět zkontrolovat již zmíněné občerstvení, kde jsem si zvolila chutné domácí klobásy na grilu, které voněly široko daleko.

Zoo Děčín

Tolik tedy atrakce pro děti. A pak jsou tu samozřejmě zvířata, což asi nikoho nepřekvapí (smích). Určitě si nenechte ujít komentované krmení. Termíny najdete zde.

Která zvířata neminout

Jak už bylo řečeno, legendou místní zoo jsou medvědi grizzly. Nejsou to už žádní mladíci a budí respekt ve všech směrech.

ZOO Děčín - medvěd hnědý grizzly

Další hvězdou je tapír jihoamerický. Všimněte si, jak má rád hygienu.

ZOO Děčín - tapír

A do třetice mravenečník velký. Věděli jste, že se mládě drží mamky jako malá opička?

mravenečník velký s mládětem - zoo Děčín

Letošní mláďátka

Bylo jich požehnaně. Některá rostou rychle, jiná pomaleji. Za zmínku stojí určitě například odchov vzácného sambara skvrnitého. Takový malý jelínek z oblasti Filipín.

Letošní mláďátka - zoo v Děčíně

Do konce roku chystá zoo ještě spousty zajímavých akcí, ale také investice do rekonstrukce expozic. Tou největší bude zasíťování venkovních výběhů pavilonu opic, kdy staré nevzhledné mříže nahradí síťované šapitó ve stylu moderních zoologických zahrad.

Něco navíc

Až budete ze zoo odcházet, zastavte se ještě v Expozici Rajské ostrovy, která je ve městě, pár kroků od zoo. Dětem se určitě budou líbit akvária s rybičkou klauna očkatého, kterou znají z milých filmů Hledá se Nemo a Hledá se Dory. Se vstupenkou ze Zoo Děčín je možné Rajské ostrovy navštívit zdarma (platí pouze v den zakoupení vstupenky).

P. S. Pro řidiče bude příjemný adrenalin vyjet autem z města ten strmý kopec k parkovišti zoo. Třeba na něj nalákáte i tatínky... Tak ať se vám v Děčíně líbí aspoň tak jako mně!

Přečtěte si také:

Reklama