Podívejte se na naše tipy, proč se sem vydat:

Historie je spjata s Maltským křížem

Malta je kolébkou Řádu Maltézských rytířů. Pokud chcete jít po jejich stopách, začněte na Maltě v místě Tří měst (tři opevněná města s mohutným opevněním) a vojenské pevnosti Fort St. Angelo. Pokračujte hlavním městem Vallettou, kde se barokní architektura mísí s mohutným opevněním z dob Velkého obléhání Malty roku 1565.
Jejich přítomnost můžete vnímat v atmosféře paláců, dvorků i zahrad. Důkazy o vojenské i stavební vyspělosti Maltézského řádu nalezneme rozesety po všech ostrovech této středomořské republiky: vojenské pevnosti, bašty, strážné věže, akvadukty, kostely i katedrály, nemluvě o ohromném dědictví v podobě soch, obrazů, nábytku a stříbra. Pokud jste milovníky památek, budete se tady cítit jako v ráji!


Krásné pláže a letoviska

Nejznámějšími letovisky na ostrově Malta jsou Bugibba a Mellieha. Bugibba je moderní letovisko městského typu na severovýchodě ostrova se spoustou hotelových komplexů. Nejkrásnější písčitou pláž hledejte ve Zlatém zálivu - Golden Bay Beach. Letovisko Mellieha na severovýchodním pobřeží Malty nabízí rodinám s dětmi a ostatním nejdelší písčité plážemi na ostrově.


Výlety

Milovníci výletů ocení výlety autobusem s otevřenou střechou, turistické vlaky, nebo plavby lodí při pobřeží s objevením přístavů. Pokud s dětmi chcete zažít akční dny, vydejte se na jízdu na koni, na pěší výlet, případně můžete využít cyklostezky, vhodné pro horská kola. Malta nabízí stovky dalších možností zábavy, které je možno vidět a společně absolvovat. Určitě se nebudete nudit.


Užijte si umění a kulturu na Maltě

Pro ty, kteří milují umění, je nabídka opravdu mimořádná - navštivte impozantní sbírku v Národním muzeu výtvarných umění, kde najdete průřez práce umělce Caravaggia, nebo sbírku starožitností ve středověkém paláci Palazzo Falson v Mdině. Pokud toužíte vidět současné umění, hledejte v Uměleckém centru Sv. Jana Cavalier. Malta žije po celý rok událostmi, z nichž mnoho je vhodných pro zábavu celé rodiny: koncerty a hudební představení pod širým nebem, umění a řemesla, sport a další činnosti, výstavy a podívané, oslavy a karnevaly a mnoho dalších. Pak jsou zde ještě muzea a další atrakce, které je třeba navštívit, tematické přírodní rezervace a filmová představení. Kulturní vyžití na Maltě je velmi pestré.


Co baví děti

Děti se mohou těšit na zábavní parky, včetně vesničky, kde se natáčel Pepek námořník. Informace o tom, co rodiče a děti mohou vidět a dělat na Maltě a Gozo získáte na webových stránkách VISITMALTA/FAMILY-FUN


Chcete se naučit anglicky?

Malta je světoznámou destinací pro ty, co se chtějí naučit anglicky. Po celý rok sem přijíždějí studenti z celého světa, aby si sedli do lavic v některé z jazykových škol. Kvalita výuky je výborná, proto se školy těší takové oblibě!


Výborná kuchyně

Maltská jídla jsou rustikální, plná chutí a barev typických pro středomořské ostrovy. Konkrétní pokrm vždy závisí na blízkosti Malty k Sicílii nebo naopak k severní Africe, a podle toho nese typické znaky. Maltská kuchyně je výsledkem dlouhého vztahu mezi ostrovy a civilizacemi, které na ostrovech v průběhu staletí žily. Vznikla tak rozmanitá středomořská kuchyně. Ačkoli se místní restaurace specializují na různé kuchyně, je zde i mnoho míst, které nabídnou místní jídla připravená vlastním způsobem.

Malta je největším ostrovem maltského souostroví. Malta, tedy oficiálně Maltská republika (maltézsky Republikka ta´Malta), je od roku 1964, kdy získala od britského impéria nezávislost, samostatným státem. Stále je ale členem Commonwealthu. V roce 2004 Malta vstoupila do Evropské unie a platí se zde eurem. Maltská republiku tvoří několik ostrovů, obydlené jsou pouze tři. Největší Malta, střední Gozo a nejmenší Comino. Mluví se zde maltštinou a angličtinou, oba jazyky jsou úředními. Anglický jazyk je pro mnohé návštěvníky hlavním zájmem – jsou tu skvělé jazykové školy, které nabízejí intenzivní výuku po celý rok.
Na Maltu se dostanete přímým dvou a půl hodinovým letem z Prahy se společnostmi AirMalta nebo Czech Airlines.

Co se vám bude hodit - internetové odkazy pro cestu na Maltu:

Naše články:

Reklama