Pokud zapnete televizi a nerozhodnete se pro film, většinou se vás „zmocní“ reality show. Typ pořad, který ještě před pár lety v Čechách znal jen málokdo. Občas jsme dostali kusé informace o vysílání tohoto druhu pořadu ze zahraničí. A teď už v tom „jedeme“ také.

 

Televize v České republice se snaží neustále někomu nakukovat do soukromí. Zdá se jako by nejzajímavější pořad, který může existovat, byl, ten, který odhaluje zakázané. A nás to láká.

Co všechno se může stát během několika měsíců ve vile či v domě? Jak žijí opice v pražské ZOO? Tak jako jsme zvědavé, jak sousedka vypadá v novém účesu a jak vypadá partner kolegyně z práce, podíváme se i do nám zcela neznámého prostředí prostřednictvím obrazovky.


Reality show je typ televizního pořadu. Formát, který je založen na zobrazení reálného života. Základem je snímaní neherců, většinou skrytými kamerami.

A pak je tu ještě jeden druh pořadu. Říká se jim většinou pořady reality show životního stylu. Zajímá vás, jak hospodaří rodina podnikatelů či manželů s životním minimem? Sbalí kluk holku, kterou (jsem)si náhodně vybral? Splní se ženě setkání s mužem, kterého milovala před dvaceti lety?

Lidé, kteří zde účinkují, jsou předem srozumění s tím, co můžou očekávat. Ale nikdy netuší, co se jim může stát. Jde o moment překvapení. Během chvíle se vše může změnit. V tu chvíli se pro diváky stává pořad najednou mnohem lákavější. Jsou totiž napnuti. A nejde tu o film a příběh, který si někdo vymyslel, jde o reálný život.


Jen u vás přespím...
 

A jestli se vám zdá, že jich bylo již dost, tak vás ujistím, že jich bude nejspíš do budoucna ještě víc. Například dnes 27. února se na Primě vysílá druhý díl nového pořadu Můžu u vás přespat. Princip je zdánlivě jednoduchý. Jde o to, že na dveře jedné rodiny zaklepe známá osobnost a zeptá se, zda u nich může přespat.

 

Bezdomovce by určitě dovnitř nikdo nepustil, ale v tomhle případě je to jiné. Rodina stráví s „hvězdou“ 48 hodin. A pozná ji v mnohých situacích.

Jsem ráda, že nejsem známá „hvězda“ a můžu tak pořady životního stylu nechat proplouvat jen kolem sebe. Možná se ze zvědavosti na některý díl podívám. Třeba dnes na Můžu u vás přespat s „bezdomovcem“ Liborem Boučkem.

 

A teď se přiznejte: díváte se na tyto pořady?

Zvažovala jste účinkování v některém z nich?

Proč se zajímáte prostřednictvím televize o soukromí jiných?

Proč mají v České republice i jinde reality show a jim obdobné pořady takový úspěch?

  

Reklama