Máte slabost pro kabelky? Většina z vás zřejmě odpoví kladně. Ale vybíráte si je správně? Víte, že vám kabelka může udělat dobrou službu a vyvážit tělesné proporce? Ale stejně tak vás může zmenšit, rozšířit, nebo připoutat pozornost tam, kam zrovna nechcete.

tašky

Kabelky jsou nepostradatelnou součástí našeho šatníku a určitě jedním z nejvýznamnějších doplňků. Nestojí zrovna málo peněz, tím spíš bychom je měly vybírat pečlivě. Možná si ani neuvědomujeme, že kabelka je zároveň součástí našeho vzhledu a může ho v mnohém ovlivnit.

Výběr kabelky nezávisí jen na barvě, materiálu a tvaru, ale měly bychom brát v úvahu i svou výšku, stavbu těla a proporce. Špatně vybraná kabelka nám může pěkně „zavařit“ a zvýraznit to, co se nám na sobě nelíbí. Možná to je odpovědí na otázku, proč některé kabelky nosíme raději, a jiné zahálí ve skříni, protože se s nimi nedokážeme „shodnout“, ač se nám jinak líbí.

Přečtěte si několik doporučení pro různé typy postav

Jste menší postavy (160 a méně)? Vyhněte se raději velkým kabelám, které jsou sice velmi módní, ale vaší postavičce zrovna nesvědčí. V její společnosti budete vypadat ještě menší a možná dokonce komicky. Dejte si pozor i na kabelky s dlouhým řemínkem přes rameno. Taková kabelka vás doslova přitáhne k zemi, což nemůžete potřebovat. Dobrou společnost vám udělá kabelka střední velikosti, s kratším uchem. Dno kabelky by mělo končit spíš nad pasem. Tím upoutá pozornost k horní polovině těla a vaši postavu protáhne.

kabelky

Máte široké boky a silná stehna? Nerozšiřujte si je kabelkou „zavěšenou“ v jejich linii. Pokud je kabelka velká, zaručeně přitáhne pozornost a vaše proporce budou působit ještě hřmotněji, než byste si přála. Vybírejte spíš klasiku pevných tvarů, která se nosí v ruce, nebo kabelku s řemínkem přes rameno, jejíž spodní okraj končí nad pasem.

kabelky

Pyšníte se „bujným“ hrudníkem? Možná jste na něj pyšná, ale třeba patříte mezi ženy, které z toho až takovou radost nemají. Pokud nechcete, aby váš hrudník vypadal ještě mohutnější, měly byste se vyhnout velkým kabelkám pověšeným v jejich blízkosti a kabelkám s krátkými uchy nošenými v podpaží. Ani kabelka se zkříženým řemínkem přes prsa nebude zrovna nejlepší volbou, protože doslova „prořízne“ prostor mezi ňadry a vytvoří nepěknou soutěsku.
Lepší budou kabelky do ruky, nošené přes ruku, nebo psaníčko. Ale ani kabelka střední velikosti s delším popruhem nemusí vypadat špatně, pokud máte užší boky.

kabelky

Velké břicho a neexistující pas. Určitě na ně chcete upozornit? Zdálo by se, že odpověď jednoznačně záporná, ale opak je mnohdy pravdou. Nezřídka potkáváme ženy opásané barevnou ledvinkou, která jim udělá medvědí službu v podobě dalšího břicha.

A na závěr pravidlo, které platí pro všechny postavy bez rozdílu:

Ještě než se rozhodnete pro koupi kabelky, vyzkoušejte si ji ve velkém zrcadle, abyste viděla celou postavu ze všech stran.

bag

Mohlo by vás zajímat...