Poslední vážný vztah Lucie měla před více než deseti lety. Od té doby je víceméně sama, pokud nepočítáme občasné sexuální úlety či krátké známosti, jejichž doba trvání nepřesáhla čtyři měsíce. Není to o tom, že by Lucka nechtěla dlouhodobé partnerství, naopak, touží po tom, jenže hlava jí to nedovoluje. Pro upřesnění, ihned na prvním rande s novým objevem si začne všímat jeho chyb. I těch, které by pro většinu z nás byly nepodstatné. Lucce ale natolik vadí, že dotyčnému už druhou šanci nedá.
5bc088f1b843dobrazek.png

Zprvu si myslela, že se jedná o normální proces po krachu velké lásky. Jenže čím déle tato potíž přetrvává, tím méně chápe, proč tomu tak je. Ač se snažila ignorovat ony výstražné signály, stejně ji dříve či později donutily známost ukončit. „Je to opravdu tak. I maličkosti mne dál nepustí. Jednoho pána jsem poslala k vodě kvůli tomu, že měl ošklivé nehty, druhý nosil strašné boty a třetí se hloupě smál.“  Vysvětluje své počínání Lucie.

Ta je ze svého chování už opravdu nešťastná. Nedávno se pokusila neduhy na druhé polovičce přehlížet. Po necelých čtyřech měsících to ale nevydržela, bouchla a přítele opustila. Lucie kvůli svému problému už přemýšlí nad návštěvou odborníka. Je totiž už v koncích a jednou si chce najít vážnou známost, usadit se a založit rodinu. „Pokud by se Lucie rozhodla pro terapii, určitě bych se jí na základě výše popsaného problému ptala, jak to má sama se sebou. Jak je shovívavá ke svým nedostatkům, jaké má nároky sama na sebe. Vycházím z toho předpokladu, že nároky na partnera často zrcadlí nároky nás na sebe samé,„ vyjadřuje se k Lucčině situaci psycholožka Tereza Baltag, www.online-terapie.cz

Co stojí za příčinou vysokých nároků?

image.png„Příčinou vysokých požadavků na nás nebo na případného partnera je většinou výchovný styl rodičů. To, že na sebe máme vysoké požadavky má mnoho pozitiv (např. bude Lucie pravděpodobně úspěšná v práci), ale může to mít i úskalí toho charakteru, jaké Lucie popisuje. Při terapii bych proto s Lucií zkusila hlouběji probírat, co pro ni nedokonalosti partnera znamenají, jak je prožívá a z jakého důvodu ji to vlastně tak strašně vadí. Určitě bych se také ptala na to, jak to má dotyčná, v tomto případě Lucie, se sebevědomím a zda touha po dokonalém muži nemá kompenzovat pochybností o její vlastní osobě. Jedná se o téma, na kterém jde v online terapii dobře pracovat a pokud Lucie chce, může se na mne kdykoliv obrátit,“ radí Tereza Baltag.

Nenechte si ujít:

Reklama