Když už je dnes tak uplakané počasí, tak ti posílám něco pro zasmání... jestli to tedy už neznáš... 
S pozdravem Mirrule

Proč muži lžou?
Dřevorubec kácel stromy u řeky. Najednou mu sekera spadla do řeky.
Začal naříkat a vtom se zjevil. Bůh. Proč tak naříkáš?" ptal se ho.
Ach Pane, spadla mi do řeky sekera. Bez ní se nemohu živit."
Bůh sáhl do vody a vytáhl zlatou sekeru." Je to tvá sekera?" zeptal se. "Ne, není," odpověděl muž. Bůh z řeky vytáhl stříbrnou sekeru:" Je to ona?" "Ne," zněla dřevorubcova odpověď. Potřetí sáhl Bůh do vody a tentokrát muži nabídnul železnou.sekeru.
"Ano, to je má sekera," zaradoval se dřevorubec. Boha potěšilo, že je
tak čestný a poctivý, proto mu daroval všechny tři sekery. Po čase se muž procházel se svou ženou na stejném místě. Náhoda tomu chtěla, že jeho žena uklouzla, spadla do vody a utopila se. Dřevorubec začal plakat. "Proč pláčeš?" zjevil se před nim Bůh. "O Pane, má žena spadla do řeky a utopila se." Bůh vešel do vody, a když se vrátil, vedle něj stála Jennifer Lopez.
"Je to tvá žena?" zeptal se Bůh. "Ano, to je ona," odpověděl muž.
"Lžeš," rozhněval se Bůh, "to není ona!"
Dřevorubec padl na kolena a řekl: "Odpusť, Pane, ale musel jsem. Kdybych ti řekl NE, nabídl bys mi Catherine Zeta-Jones. Kdybych odmítl i tu, vrátil by ses s mojí ženou. Já bych pak řekl ANO a ty bys mi dal všechny tři. Jsem chudý muž. Nedokázal bych se postarat o tři ženy najednou."

Z toho plyne ponaučení:
Pokud muž lže, má pro to dobrý a čestný důvod a dělá to pro blaho druhých.


Ano, Mirrule, tak to je...

Znám to, a pár našich čtenářek jistě také, ale ne všechny. A tak to zveřejňuji pro ty, co to neznají, a ty co to znají, ať to nečtou, a když už to přečtou znova, tak ať nepíšou, že už to znaly... znáte to .. přece ne to kolečko :-))

V příští novince  odměním další čtenářku dárečkem.

Reklama