Dostali jsme do redakčního e-mailu reakci na článek Už mám nervy nadranc, který vyšel 13. 7. 2006 a čtenářka Janina v něm žádala o radu, jak pomoci svému miminku, které stále pláče...


Milá Janino,

mám tři syny a ten první také plakal a plakal. Kojila jsem ho do sedmi měsíců, dost se přepíjel, pak ublinkával a měl bolení.

Pokus se kojit tak čtvrt hodinky nanejvýš, pak ho nech odbrknout. Proti větrům se mi osvědčilo preventivní cvičení s nožičkami (ale ne hned po jídle - až tak za hodinku).

Dítě leží, ty mu chytneš nožičky, pokrčíš a opatrně přitlačíš na bříško, natáhnout a znovu. Mému synovi se to velmi líbilo. I tak malé dítě potřebuje pohyb.

Nejez nadýmavá jídla. Žádné dítě nepláče jen tak. Vždycky pláče, protože ho něco trápí. Pokus se to vypozorovat, zapoj mateřskou intuici. Pamatuj, že i kdyby plakalo proto, že se chce chovat... to dítě za to nemůže, asi ho to někdo naučil. Je to sice maličký, ale velmi chytrý tvoreček.

To samé je to s dudlíkem. Pokud nepozná, co to je, věř, že mu nebude chybět. Dudlík je zlozvyk, na který dítě naučí dospělí a pak se diví že dítě pláče, když ho nemá. Prostě se musíš snažit mu porozumět, jsi jeho matka.

Pokud dítě kojíš, tak se snaž být v pohodě. Na dítě má hodně špatný vliv, je-li matka nervózní. Pozná to a pak je úzkostné a uplakané.

Měj ho ráda, je to polovina tebe a polovina tvého muže.

Přeji hodně, hodně trpělivosti, věř že bude líp.


Děkujeme ženě-in za rady pro Janinu.

Připomínám dnešní téma:

HLEDÁM BYDLENÍ
Bydlela jste někdy na podnájmu?
Jaké máte zkušenosti s bydlením na smlouvu?

Jak vzpomínáte na své spolubydlící?
S kolika lidmi jste žila v jednom bytě?
Kolikrát jste se musela stěhovat?
Kupujete byt nebo dům?
Jaké zkušenosti máte s realitními makléři?
Zavzpomínejte a napište:
redakce@zena-in.cz
Reklama