Využití teploměru i mimo období nemoci dítěte je u nás doma běžné. Můj bezkontaktní teploměr doma používám téměř každý den nejen já, ale i zbytek mé rodiny. Možnosti jeho využití jsou opravdu široké…

teplomer

Už si nepamatuji přesně, kdy jsem teploměr opravdu zakoupila. Je to už možná více než rok. Při jeho koupi mě nadchla ta možnost měřit teplotu, aniž bych musela teploměr strkat do podpaží či konečníku mých dětí. Mám dvě malé dcery a už skoro dospělého syna. Teploměr jsem se rozhodla zakoupit jednak proto, že jsem tak trochu blázen do novinek, ale také proto, co všechno umí. Měření teploty do jedné sekundy je úžasné. To vnímám, jako opravdovou výhodu, která ve spojení s bezdotykovou infračervenou technologií dělají z teploměru něco výjimečného.

metricMůj bezkontaktní teploměr má výborný ergonomický tvar a dobře se drží. Svým tvarem připomíná tak trochu pistoli. Ze začátku jsem měla trochu problém odhadnout měřenou vzdálenost. Výrobci vždy uvádějí, z jaké vzdálenosti se má teplota, nejčastěji na čele, měřit. Po pár zkušebních „výstřelech“ jsem ovšem dokázala odhadnout správnou vzdálenost a pokračovala směle dále vstříc svému dalšímu měření. Výborné na těchto teploměrech je i to, že disponují velkými a čitelnými LCD displeji. Nemusíte tak zbytečně ostřit oči jako při užívání klasických malých digitálních teploměrů. Díky těmto displejům navíc můžete měřit teplotu i v noci, jelikož jsou příjemně podsvícený. Vyzkoušela jsem to na manželovi i na svých dětech a nikdo z nich si v noci měření nevšiml. Teploměry navíc disponují pamětí zařízení, takže jsem si údaje ze svého nočního „lovu“ nemusela pamatovat či zapisovat.

Nyní ovšem přijde na řadu to, co jsem ani já nečekala. S bezkontaktním teploměrem lze měřit i teplotu okolních objektů. Teploměr se tak stal pomocníkem i mimo období nemoci. Můžete s ním měřit vodu ve vaničce, teplotu dětského mléka, teplotu pokoje apod. Jednou mě manžel dokonce překvapil, když se rozhodl udělat romantickou valentýnskou večeři. Ano, fakt, že se rozhodl uvařit, mě opravdu překvapil, ale na to nyní nenarážím. Co mě opravdu překvapilo, bylo jeho využití teploměru při přípravě večeře. Měřil s ním správnou teplotu polévky, hlavního jídla, dezertu a dokonce i vína. Ukázal se tak ryze mužský přístup v dělání věcí. Striktní dodržování všech pokynů a postupů v kuchařce od měření času vaření až po měření teploty servírovaného jídla a nápojů. Zde jde vidět, že využití bezkontaktního teploměru je opravdu široké. Pokud chcete vybrat správný bezkontaktní teploměr, doporučuji se podívat na velké srovnání nezávislých teploměrů v pořadu Černé ovce.

Čtěte také: