Dnešní téma zaujalo v redakci naši Kláru Křížovou. Jaké to je, když máte doma čtyři chlapy? Přečtěte si o tom.

V pokoji našich dětí to vypadá podobně... A to máme doma holku! Vztah k pořádku v genech ale rozhodně nemá. Děkuju za příspěvek, Kláro.


Víte, jaké to je, mít doma čtyři chlapy? To je nekonečný úklid! A úvodem musím říci, že můj muž - Radek je z nich nejpořádnější.

Já nevím, ti chlapi to snad mají v genech. Citovou plochost ve vztahu k pořádku. Slepotu vůči poházeným věcem, odpadkům, papírkům, roztahaným obalům, zašpiněným věcem, pobryndaným tričkám... ach jo bylo by toho moc a moc. Myslím, že to znáte samy.

Ještě nedávno s námi bydleli i naši dva dnes již dospělí synové. Máme tři děti - tři syny, tomu nejmladšímu je nyní 11. Zejména dospívající synové opravdu nemají k pořádku žádný vztah. Kolikrát jsem je donutila, aby uklidili, ale trvalo jim to neskutečně dlouho a ještě se divili proč. Takže uklízejí jen pod hrozbou tlaku a násilí.

Jednou jsem svého nejstaršího syna poslala s odpadkovým košem. Vyndal pytel s odpadky a co myslíte? Byl líný jít dolů, tak si ho raději strčil pod postel. Takže jsem se dva dny divila, co jim to v tom pokoji tak smrdí... Pod postelemi měli často opravdové skvosty. Jeden expert tam měl horu špinavého nádobí, příbory, kelímky od jogurtu a ten druhý zaházené špinavé prádlo, zejména to spodní..

Nejhorší na tom ale je, že od malička poslouchají, jak se má uklízet, vidí to v ostatních pokojích, že my, dospělí rozhodně po snězení večeře nestrčíme talíře pod sedačku nebo pod stůl, ale dáme ho do myčky.

Kapitolou, která je sama o sobě výživná, jsou špinavé ponožky a pobryndaná trika. Přece je normální donést jídlo do pusy tak, aby půlka cestou neskončila na břiše nebo na hrudníku...

To je ale meldování dokola a zbytečné. Jen doufám, že až budou mít partnerky, budou se za své prasárny stydět a začnou se chovat normálně. Tak jako můj muž - s láskou vzpomíná, jaký měli s kamarádem první byt, kde byla jen cestička k posteli a kolem nepořádek. Dnes také dospěl a když chce, je velmi spořádaný - ne, na něj si stěžovat nemůžu, občas sice taky něco odhodí a už to nezvedne (oblečení), ale není to tak hrozné... ale ty děti!

Zrovna předevčírem jsem se rozčílila v pokojíčku u nejmladšího syna, kdy měl po zemi pyžamo - jak z něj vystoupil, tak tam leželo, roztrhanou krabici od nové hračky - jak to rozbalil, tak to tam zůstalo, dvoje špinavé slipy, nabíječku od telefonu, sešity z tašky - ten den je zrovna nepotřeboval, proč by si je dával na stolek..... Takže jsem se rozeřvala: „Proč já nemůžu mít aspoň jedno dítě, který není prase? Copak to nevidíš, jakej tady máš bordel? Co ty papírky od bonbonu, co ti z tý ruky vypadne, tam to leží!!! Já už tady nebudu, vy jste všichni stejný, odcházím s košem a už nepřijdu!!!!“ tak asi takhle to u nás vypadalo.. asi to máte podobně.

Téma dnešního dne: Je váš partner bordelář?

  • Jaký je váš muž nebo přítel?
  • Uklízí si po sobě věci, nebo je spíš bordelář a nechá všechno ležet tam, kde mu to upadne?
  • Stěžuje si, když doma není uklizeno?
  • Nebo naopak mu vadí, když uklízíte moc?
  • Máte nějaké zajímavé historky na naše téma?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky do dnešních 14.30 hodin. Odměnou pro jednu z vás bude tentokrát něco na úklid: dva čističe oken od firmy Clin. Adresa je známá: redakce@zena-in.cz, heslo BORDELÁŘ. Předem děkuju!

uklid

Reklama