Říká se, že kočky si s oblibou lehají na místa, kde se vyskytují geopatogenní zóny. A nejen to. Milují vůně chemikálií a mají léčitelské schopnosti. Proč tomu tak je, zůstává záhadou.

kocka

Proč kočky vyhledávají geopatogenní zóny a psi se jim vyhýbají? Ráda bych tomu přišla na kloub, a tak jsem začala více pozorovat, kam si lehá kočka a kam pes. Je pravda, že si nedovedu představit psa, jak spokojeně spí na klávesnici počítače, zavřeném notebooku nebo na televizi, zatímco pro kočka si tam spokojeně lebedí. 

Ale není tahle záhada trochu nadnesená a uměle vykonstruovaná?

Není to proto, že kočka si prostě umí vyskočit na stůl a ke spokojenému spánku jí stačí minimum místa a relativní nepohodlí? Když dokáže usnout na větvi stromu, proč by nemohla na malé ploše televizní „bedýnky“, která navíc tak příjemně hřeje?

A vůbec není pravda, že si pes nelehá na stejná místa jako kočka. To byste viděli, jak si rád vyskočí na klín nebo na gauč, když ho tam kočka milostivě pustí.

Ale co si nedokážu vysvětlit, jsou záhadné kočičí obliby ve „vůních“. Kamarádka měla kocoura, který miloval Savo. Když „vydezinfikovala“ podlahu, kocour byl blažeností bez sebe, plazil se po zemi, rozkošnicky se rozvaloval, a kdyby to bylo možné, klidně by se v tom Savu i vykoupal.

Nevěřila jsem tomu. Ale vzpomněla jsem si na ni, když jsem začala malovat olejovými barvami a přítelův kocour si se zalíbením lehl ke mně na stůl a v terpentinovém oparu spal několik hodin v kuse.

A aby těch záhad kolem koček nebylo málo, slyšela jsem o jejich léčitelských schopnostech. Jedna známá dostala od svých synů „nahatou“ kočku. Zpočátku to brala z jejich strany jako zlomyslnost, protože kočka se jí vůbec nelíbila, ale časem si zvykla a její odpudivý vzhled převážily přednosti, kvůli nimž by ji nedala za nic na světě. Kočka prý bezpečně pozná, kde ji co bolí, a umí léčit. Když ji třeba zlobí krční páteř nebo kyčelní kloub, kočka si na to místo lehne a zahřívá nebo jemně masíruje přešlapováním. Někdy i zatne drápky, ale po téhle „akupunktuře“ se prý paničce vždycky uleví.

Jak to místo pozná, je ale i pro ni záhadou.

Třeba je to také taková geopatogenní zóna, která se nachází v churavém lidském těle, takže už pomalu začínám věřit, že kočky jsou záhadná zvířata.