Skloubit dítě s kariérou jde, byť často za cenu, že jedno z toho tak trochu šidíme. Lenka (56) se s tím setkává dnes a denně. Hlídá totiž holčičku, na kterou mají rodiče čas jen výjimečně.

Lenka, původně zdravotní sestra, se roky živí jako chůva. Je rozvedená, její děti už dávno dospěly, takže se své práci věnuje skutečně naplno. Dříve pendlovala od rodiny k rodině, ale dnes ji plně vytěžují mladí manželé, respektive jejich ani ne dvouletá holčička. „Hlídám ji každý den a není výjimkou, že se o ni starám od časného rána až do večera. To neříkám proto, že bych si stěžovala. Je to zlaté dítě a já si péči o ni užívám. Jediné, co nechápu, jsou její rodiče,“ kroutí hlavou a vypráví dál.

dítě

„Jsou to mladí lidé, kteří nejen pracují, ale k tomu ještě studují. Ona druhou, on už třetí vysokou školu! Času tak rozhodně nemají na rozdávání, a to ani o víkendech. Svou dceru milují, to se jim nedá upřít. Jen musí být vděčná za ty chvilky, kdy jí to stíhají dokazovat. Chodí pozdě domů, takže není vůbec výjimečné, že ji ukládám do postele já,“ svěřuje se Lenka, která se už mamince malé holčičky snažila i promluvit do duše.

Taktně, samozřejmě. Aby si uvědomila, že je její dítě malé jen jednou. Jenže ona jen pokývala hlavou na souhlas a poznamenala, že ji to samotnou mrzí, ale nedá se nic dělat. Prý ji takto sice připravují o rodinnou pospolitost, ale zase jí zajišťují skvělou budoucnost. A až za pár let dostudují, bude lépe. No, jsou lidé, kterým určitě věci zkrátka nevysvětlíte. A tak se alespoň snažím, aby jí nic, kromě vlastních rodičů, nechybělo,“ dodává Lenka.

Čtěte také:

Reklama