Zubní péče je nezbytná pro zdraví a pohodu psa, protože pes své zuby nepoužívá pouze ke žvýkání potravy, ale i k jeho dalším obvyklým aktivitám jako je hraní, chytání a tak podobně.

Veterinární výzkum ukazuje, že 80 % psů starších 3 let má nějaký problém v oblasti ústní hygieny. Dnes se tyto potíže stávají nejčastějším důvodem návštěvy veterinárních klinik.


Navíc, veterinární studie ukazují, že hromadění bakterií v ústní dutině psa můžou způsobit další potíže než jen nepříjemný dech, ale také onemocnění důležitých orgánů jako je srdce, játra nebo ledviny.

 

Jaké jsou hlavní problémy ústní hygieny a jak je můžeme rozpoznat?

 

Stejné jako u lidí i zuby psů jsou náchylné k hromadění zubního plaku, který v kombinaci se slinami a zbytky jídla v mezizubním prostoru se pak mění v zubní kámen. Pokud plak a zubní kámen nejsou odstraňovány průběžně, můžou způsobit vážné onemocnění, následnou bolest a nakonec ztrátu zubů. Proto je doporučována návštěva veterináře v případě těchto symptomů:

  • Zápach z úst
  • Zarudlé nebo krvácející dásně
  • Hromadění žlutého nebo hnědého zubního kamene
  • Problémy při žvýkání

Jak můžete předejít těmto problémům?

 

Jednou z možností jsou žvýkací pochoutky pro zubní hygienu psa jako je Friskies Dental Fresh, které pomáhají redukovat plak a zabraňují tvorbě zubního kamene, přitom současně slouží jako pamlsek nebo odměna s nízkým obsahem tuku. Dávkování u většiny žvýkacích pochoutek je jedna tyčinka denně. Tyčinky obsahují jedinečné směsi aktivních látek, které spolu s tvarem a speciálně vyvinutou strukturou dělají z každého žvýknutí efektivní prostředek proti ústním a zubním problémům.

 

 

Na trhu lze zakoupit tři různé varianty Friskies Dental Fresh:

Tartar Control – proti zubnímu kameni

Fresh Breath – pro svěží dech

Gental Dental – pro zdravé dásně

Reklama