I když pečlivě dodržujeme základní hygienické návyky, myjeme si ruce před jídlem, po použití toalety i při příchodu domů a zbytečně nesaháme na předměty ve veřejných prostorách, přesto nám hrozí riziko infekčních onemocnění. Nestačí totiž spoléhat na to, že když za námi zaklapnou dveře bytu a horká voda s mýdlem smyjí špínu z rukou, jsme v bezpečí před všemi nebezpečnými viry. I doma na nás číhají miliony virů a bakterií, z nichž některé způsobují velmi vážná onemocnění. Namítáte, že vám doma nic nehrozí, protože pravidelně uklízíte a likvidujete bakterie chemickými přípravky? Kdo z nás však pravidelně desinfikuje klávesnici, mobilní telefon, dálkové ovládání? Jak často čistíme matrace na posteli? Namáčíme zubní kartáček po každém použití do speciálních desinfekčních přípravků? Leckoho by asi překvapilo, kolik bakterií se skrývá na výše zmíněných místech. Britští mikrobiologové dokázali, že na klávesnicích počítačů se často vyskytuje mnohem více bakterií než na záchodovém prkénku. Je to zapříčiněno také tím, že tyto předměty nemůžeme a stejně ani nechceme čistit chemikáliemi. Další nebezpečnou nástrahou jsou zubní kartáčky. Vlhké a tmavé prostředí koupelen jim totiž obzvláště svědčí, a pokud je ve stejné místnosti zároveň toaleta, vystavujeme se vkládáním kartáčků do úst velkému riziku ústních infekcí i jiných zdravotních komplikací.

Sterzone

Zdravá desinfekce jedině bez chemie

robzone

V současnosti nejrozšířenější způsob boje s viry a bakteriemi jsou chemické desinfekční prostředky. Ty ale mají celou řadu nevýhod, jsou velmi agresivní, takže se nehodí na všechny typy povrchů, navíc zanechávají nepříjemný zápach a jejich výpary mohou způsobovat zdravotní problémy, jako je bolest hlavy, alergické reakce a vyrážky.

Chemie však není jedinou možností, jak se s nebezpečnými mikroorganismy vypořádat. Ve zdravotnictví se již 30 let využívá UVC záření, které je díky svým vlastnostem ideálním prostředkem pro likvidaci virů a bakterií. Během chvilky zlikviduje až 99,9 % mikroorganismů, a to včetně nebezpečných virů chřipky, stafylokoků, bakterie E.Coli i roztočů a zárodků blech.

Tato nejmodernější technologie nyní může posloužit i vám, společnost RobZone uvedla na český trh řadu výrobků značky Sterizone, které spojují účinnou technologii UVC záření s moderním designem pro snadné a praktické použití. UVC lampa ve tvaru tyče s LCD displejem pro nastavení vhodného programu padne přímo do ruky a hodí se k desinfekci prakticky všeho, s čím se v domácnosti i mimo ni setkáte - ložního prádla i matrací, kuchyňského náčiní, hraček, dudlíků, mobilních telefonů, klávesnic, záchodových prkének, ale i psích pelíšků či obojků. Velkou výhodou je, že zároveň odstraňuje i pachy, což je praktické zvláště u obuvi a oblečení.

Pro klid při cestování lze využít menší skládací variantu UVC lampy, která se bez problémů vejde do každé kabelky. K ochraně zubních kartáčků slouží praktické dentální boxy. UVC záření v pravidelných intervalech působí na kartáčky a zbavuje je škodlivých mikroorganismů, prakticky stále jsou tak připraveny k použití. Box je mimo jiné vkusným doplňkem do koupelny, umístit do něj lze většinu typů zubních kartáčků a dokonce i žiletku.

UVC Dental boxy a Desinfekční lampy Sterizone zakoupíte od 450 Kč do 1690 Kč na www.robzone.cz

Jednotlivé produkty najdete zde:

Reklama