Začalo to pozvánkou od návrhářky jménem Libka Safr. Otevření nového showroomu v Pařížské 19, kde budou k vidění, ke koupi či k zapůjčení nejen modely, ale i vtipné kloboučky. Možná už z médií víte, že tváří nové kolekce kloboučků z dílny Libky, se stala Lucie Vondráčková. Trochu nám to zamotá karty.

 

 Libka Safr

Pařížská je známá módní adresa, která je prestižní pro každou módní značku, natož pro českou. Touto ulicí chodím pomalu po špičkách a modely slavných světových návrhářů hltám jen přes tlustá skla výloh. Vstoupit dovnitř si netroufám. (Prodavačky divně koukají a připadám si jako chudá příbuzná.)

 Libka Safr

O to jsem byla zvědavější na showroom českých návrhářek, kam můžu vstoupit bez toho, aniž bych mávala zlatou kreditní kartou. Zazvonila jsem dole u dveří, bzučák otevřel zámek a stoupala jsem do prvního patra. Přivítala mě Libka Safr, zavedla mě do nádherného interiéru a nabídla skleničku. Kromě ní a dvou kamarádek - návrhářek tam nikdo nebyl, což bylo fajn. Prostředí působilo přátelsky, ale něco viselo ve vzduchu.

Ostrá kritika nových modelů, Lucky, fotografa a autorky především trochu kazila slavnostní náladu. Obávaná „blesková“ módní policistka Františka Čížková opravdu nelenila a rozcupovala všechno na kousíčky. Nit nezůstala suchá, jak se říká.

 Libka Safr

Chvilku jsem se s přítomnými bavila na téma, jak je snadné jen tak od stolu znectít práci druhého a ovlivnit tak mínění dalších lidí, a pelášila jsem na internet.
O Františce je známé, že si servítky nebere, ale je rozdíl mezi konstruktivní kritikou podloženou znalostmi, a pliváním jedu.

 Libka Safr

Modely se mi nemusí líbit a nemusím je chápat, ale elementární slušností (nejen) každého kritika je zdůvodnění, proč se mi nelíbí, a nevnucování svého názoru druhým.

 Libka Safr

Koneckonců, přečtěte si Františčinu recenzi ZDE, podívejte se na fotky a udělejte si obrázek samy.

Kolekce NAVY 2012

 

Toto je nová doplňková linie, která by se měla stát opakující se kolekcí každou letní sezonu. Jak její název napovídá, jedná se o „námořnickou“ kolekci, kde se objevují tradiční modro-bílý a bílo-červený proužek, zlatý kov, ale i perly, jako pocta návrhářce Coco Chanel, která může nejen za zrod kariéry kloboučnice Libky Safr, ale může také za to, že vznikl tento letní „marina style“, ona jej dostala mezi ženy a udělala z něj běžnou součást letního šatníku.

V této kolekci je znovu použit sysal a jako doplňkový materiál bavlna, bižuterie a umělé květiny.

Barvy jsou modrá, červená, bílá, zlatá a perlová.

Tváří se stala zpěvačka Lucie Vondráčková, která počala spolupráci s Libkou Safr loni při focení pro módní tv FashionstarsTV.cz. Obě byly ze spolupráce nadšeny, a tak se rozhodly pokračovat a focení kampaně byla ideální příležitost.

Inspirací pro fotky byla Coco Chanel stejně jako u celé kolekce.

Foto: Robert Smělý

Make-up&hair: Lenka Šourková

Reklama