V zimě často slýcháváme od maminek či babiček, jak svým dětem či vnoučatům říkají: „Zmrzlinu ti nekoupím, byl bys nemocný, dostaneš angínu, zase budeš kašlat,...“ atd. Také v ordinacích se často ptáme: „Pane doktore, může naše dítě zmrzlinu?“

 

Možná vás překvapí fakt, že nejvíce zmrzliny se spořádá v chladné Skandinávii (Finsko 13 litrů na osobu, Švédsko 11 litrů), ve slunné Itálii a Španělsku je to kolem 7 litrů. Průměrná spotřeba zmrzliny v Čechách s 5 litry na osobu za rok tak zaostává jak za severními, tak i za jižními sousedy. 

Zmrzlina je pro většinu z nás spojena s létem, sluníčkem a prázdninami. Její sladká osvěžující chuť má stejnou moc jako fotky z dovolené. Dokáže nám znovu připomenout okamžiky, kdy jsme se cítili fajn a užívali jsme si prosluněného volna. Zkusme se u severských národů inspirovat a udělejme si léto, i když už oblékáme huňatý svetr. Během podzimu a v zimě si kousek léta můžeme přinést domů, uložit ho do mrazáku a kdykoliv si zamlsat s rodinou nebo přáteli.

 

Tady jsou tři důvody, proč je dovoleno pochutnávat si na zmrzlině i v zimě:

 

Zmrzlinové mýty

 

 

1. Ze zmrzliny se nastydne

„Normální konzumace zmrzliny žádnou nemoc nezpůsobuje. Neexistují žádné studie, které by poukazovaly na souvislost pojídání zmrzliny s onemocněním dýchacích cest. Vždyť například
ve Skandinávii je několikanásobně vyšší spotřeba zmrzliny na jednoho obyvatele a tato skutečnost v žádném případě nemocnost nezvyšuje. Proto není třeba konzumaci zmrzliny zakazovat ani v zimě,“ říká MUDr. Tomáš Moravec, ušní-nosní-krční (ORL) specialista z Prahy.

 

2. Zmrzlina není v zimě vhodná

Pokud máte náladu „pod psa“, zkuste si zvýšit hladinu endorfinů (mozkem produkované látky podobné opiátům). Stačí třeba chvilka pohybu, setkání s příjemným člověkem nebo něco dobrého na zub. Třeba právě zmrzlina. Znáte snad lepší způsob, jak přinést kousek letní nálady do šedivého zimního období?

 

3. Zmrzlina je tučná, plná tuků a cukru…

Pro snadnou volbu a orientaci najdete na všech nových obalech zmrzlin Algida přehlednou tabulku výživových hodnot. Zkoumání mini písmenek pod lupou odzvonilo a určitě vás překvapí, že některé druhy zmrzliny lze z nutričního hlediska zařadit do skupiny zdravých pamlsků. Zmrzlina Buuu má 255 kJ, což je méně než 150 g bílého jogurtu s obsahem tuku 0,1 %.


 

Dobrý tip: Kousek léta do mrazáku

 

Buuu čoko&müsli

Buuu čoko&müsli je novinka od Algidy určená právě pro zimní období. Čokoláda patří vedle vanilky a jahod k nejoblíbenějším zmrzlinovým příchutím. U této novinky je kakaová zmrzlina pokrytá čokoládovou polevou, která obsahuje křupavé kousky müsli.

Buuu čoko&müsli rozšíří řadu příchutí Buuu čoko/vanilka a Mini Buuu vanilka/jahoda. Všechny zmrzliny Buuu obsahují 50 % mléka a naopak neobsahují žádná syntetická aromata či barviva.

 

Buuu čoko&müsli má 478 kJ (114 kcal).

Objem 60 ml

Doporučená maloobchodní cena je 11 Kč.

Reklama