Mám pocit, že se lidé za chvíli budou dělit na dva tábory podle toho, jaký mají telefon. Já patřím mezi ty, co chytrými telefony nedisponují, a zůstává jim rozum stát nad tím, co všechno umí

phone

Jsem technický neandrtálec, ale je mi jasné, že pokrok letí jako splašený, a co bylo vynalezeno včera, je s trochou nadsázky dnes už zastaralé. Ale nějak mě to nechává v klidu. Co se telefonu týče, mám obyčejný tlačítkový, který už je považován za pravěk. Ale věřte, nevěřte, vůbec mi to nevadí. Řídím se heslem „darovanému koni na zuby nehleď“. Aparát jsem zdědila po manželovi a číslo je služební. Bylo mi přiděleno při nástupu do redakce s mobilem, který dnes spinká někde na dně šuplíku, neboť za něj bych se styděla i já. A to už je co říct.

Mobil používám jen na telefonování a smsky, zcela výjimečně k fotografování, takže od něj nic nevyžaduju a žasnu, jak k němu někdo může být připoután od rána do večera. Pozoruji lidi v MHD, co od té placaté krabičky neodtrhnou oči, a ptám se v duchu, co tam pořád hledají.

Dnes mi to Klára Křížová nastínila a já pochopila, že jsem sto let za opicemi. Klára naopak patří k těm, co chytrým telefonem disponují, umí s ním zacházet a využívají jeho nekonečných možností. Požádala jsem ji o pár slov.

„Aplikace v chytrých telefonech využívám mnoho lidí. Ono to už k tomu svádí – pokud vlastníte „chytrý“ telefon, stáhnout si aplikaci, která vám s něčím pomůže, nebo jen tak pro zábavu. Dalo by se říci, že aktuálně probíhá aplikační smršť nabídek, co všechno si do telefonu můžete stáhnout a co všechno to umí. Až to trochu nahání hrůzu, zda se bez telefonu obejdeme, a jak moc nám leniví mozek, protože v telefonu je prostě vše – internet, chytré aplikace, komunikační kanály....

Já sama využívám aplikaci pro sport – když jdu běhat, spuštěný prográmek mi pomocí GPSky najde moji polohu, spočítá rychlost běhu a vyhodnotí, jak jsem dlouho běžela, v jakém rytmu, celkovou vzdálenost. To využívám ráda. Další šikovné věci je propojení s bankovním účtem, s jízdními řády, s nabídkami oblíbených restaurací. Pak jsou i zajímavé aplikace jako třeba taková, která vám pomůže  s orientací na noční obloze, v místě, na kterém stojíte vám hned ukáže, jaké souhvězdí máte nad sebou… Podobná „blbůstka“ je měření hluku na daném místě…. určitě praktická aplikace je pro informace o počasí, jak se pohybuje studená fronta, dešťové mraky, za jak dlouho na daném místě přestane pršet.“

Více o chytrých aplikacích najdete ZDE

Zajímá nás, jaké aplikace využíváte vy, a jestli bystě měly tip i na různé zajímavosti a absurdity nebo zábavné věci, co by ostatní mohlo zajímat, popřípadě s odkazem.

Těšíme se na „chytré“ pondělí a na vaše reakce

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nechají „odbít“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

CO MŮŽETE ZÍSKAT ZA PŘÍSPĚVEK?

kazeta

Kazeta s dekorativní kosmetikou, odlakovač, balzám na rty

Reklama