přečtěte si báječný příspěvek od čtenářky Pajdy, který sice není tak úplně „zvířecí“ příhodou, ale to vůbec nevadí. V každém případě je vtipný a zroveň poučný. Mimochodem, víte, jaký je rozdíl mezi klisnou a kobylou?

Tohle není ani tak příběh, jako tvrdá realita. Já sama jsem bydlela léta ve městě a tak vím ze školy, že všechny kočky dělají mňau, psi haf haf, páv dělá huuu a maminka od koně je klisna. A husa dělá gagaga. Z biologie jsem vždycky měla jedničku.

 Ovšem když jsme se přestěhovali na vesnici a já si začala ukájet své chovatelské pudy, dostal tenhle zcela reálný a věděním podložený pohled tvrdou ránu. Pominu slepice a kačeny, které sice vydávají divné zvuky, ale v podstatě se ještě dá souhlasit s tradičním kachkach a kvok. Začnu od toho, co s námi bydlí v domku. 

 Pes: „Vrrrrr, brm, brm, bleblebleble....“ větší pes: „píp,píp, cinky cinky...kvík“ Občas některý udělá i haf haf, ale to jen abychom mu věřili, že je pes. Cinky cinky dělá proto, že k nerozeznání napodobí zvonek u dveří, zatímco druhý pes štěká, takže někdo z nás vyletí zaručeně otevřít.

 A teď kočičky: 

 Macek:“huni, huhni, blemc, hudry brblybrbly ťajámet“ (Poslední zvuk znamená, že Macek chce salám a vyslovuje se zásadně před ledničkou.)

 Líza: „aoooj“, „pťák, pťák...“

 Bonnie: „Kvrrrk, kvrrrk“

 Postupně naší domácností prošlo deset koček. Nemňouká ani jedna. Mňouká páv, když je v toku a stojí před pávičkou. Ta pro změnu houká jako parní lokomotiva.

 Husy dělají Ihaha, když jsou spokojené. Jinak syčí jako hadi. Jak dělá kůň na vesnici, to jsem raději nezkoumala. Nějaké to frk frk z vedlejší zahrady určitě dělá jiné zvíře...

 Takže jsem zažila úžasný hovor s paní učitelkou: „Váš syn neumí pojmenovat zvířata!“

 Já:“Která?“

 Paní učitelka:“Samici od koně. Je tamhle na tom obrázku!“

 Já:“No, je tam hřebec a kobyla...“

 Paní učitelka:“Nene, to je klisna!“

 Já (potichu):“A proč má teda to hříbě? To jako není její? Tak to tam chybí vysvětlivka...“

 Naštěstí syn pochopil, že paní učitelka je jiný druh zvířete a v její přítomnosti je každá samice od koně klisna...

 Ovšem to má daleko k rozhovoru, který jsem si vyslechla ve vlaku o prázdninách. 

 Maminka návštěvy z města: „Jeníčku, jak dělá kočička?“

 Jeníček:“Mňau, mňau...“

 Maminčin synovec - náš soused:“A to by ses divila, ty slípko...“ 

 Pajda

Milá Pajdo, moc jste mě pobavila a váš příspěvek jsem zařadila jako krásnou tečku nad dnešním úžasným tématem

Text nebyl redakčně upraven

Reklama