affair

Nevěra, problém starý jako lidstvo samo. V různých kulturách k ní lidé zaujímali rozdílný přístup, někde je společnost při posuzování záletníků tolerantnější, jinde naopak mnohem radikálnější. Rozdílný bývá i pohled na nevěrné muže a ženy.

Zatímco nevěrní muži sklízejí často za své „chlapáctví“ body navíc (jak dokazuje mimo jiné i situace na naší politické scéně), nevěrné ženy se se sympatiemi setkávají málokdy, většinou jsou okolím nemilosrdně odsouzeny.  

K zajímavým výsledkům ale došel internetový průzkum veřejného mínění společnoti SANEP. Jak uvedla MF DNES, téměř polovina z respondentů (47 procent) je přesvědčena, že by nevěru svému partnerovi odpustila. Na druhé straně nepřijatelná je nevěra pro více než třetinu z nás (35 procent). Nejvíce tolerantní k nevěře jsou prý vdané ženy.  

A jak často jsme nevěrní?

Nevěru přiznává 43 procent respondentů. Překvapivě častěji nevěru udávají muži. Ženy o nevěře spíše mlčí, nechlubí se s ní. Více než polovina dotázaných, kteří nevěru přiznávají, podvedla svého partnera pouze jednou až třikrát.  

Čím to, že nejvíce tolerantní jsou ženy v manželství? Je dobře, že nevěru tolerujeme, když už jí nedokážeme zabránit? A jak se chovat v případě, že máme podezření, že nás partner podvádí? Je lepší mlčet a nic neříkat, nebo spíš o partnera bojovat a snažit se zachránit, co se dá? Nebo je nejlepší říci rovnou a jasně: „Jestli se mnou chceš být, nesmí se to už opakovat“?  

zdroj: www.sexualne.cz

Reklama