Milá redakce, musím uznat, že mě nejdřív ten název dost vyděsil. Ale pak mě napadlo spoustu důvodů, proč bych jí být nechtěla. A asi jen jeden, proč ano.

Dle mého je nejdůležitější, jaký post zastává její manžel a jak je společností ohodnocován. Pokud to bude někdo zásadový, razantní, nebude se bát říct pravdu nahlas (myslím tím, pokud řekne skutečně pravdu a nebude ji překrucovat,…), tak jí veřejnost dá šanci, aby mohla dokázat, že není pouze manželka, ale že už v životě něco dokázala.

Pokud ale bude její manžel chápán jako populista a příživníček, pak nikdo nedá oné dámě nic zadarmo. Ba co víc, nikdo jí nebude chtít dát šanci, aby ukázala, co umí a proč si jí vážit. A když zmíním onu paní Livii Klausovou, je to neuvěřitelně milá dáma (aspoň jak jsem jí poznala dle rozhovorů v TV, dle knížky, co napsala,..), velmi elegantní a přitom všem dokáže být přirozená. Ale vzpomeňme, jak společnost brala obě paní Paroubkové.

Takže závěr?

Děkuji, nechtěla bych být veřejnou manželkou ani celebritou. Sice nemám tolik možností jako oni a finančních zdrojů, ale mám sama sebe a svoje soukromí.
maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Máš pravdu, paní Lívie působí dokonce i skromně. Ani jsem nevěděla, že napsala knihu, a nikdy jsem ji osobně tak jako Ty neviděla. Měla jsem ale možnost poznat osobně pana prof. Klause. Je to zajímavý člověk. Nechám si to na konec.

Chtěly byste být vy první dámou? Setkaly jste se někdy třeba s naším panem prezidentem, nebo jeho paní? Případně s jiným státníkem? Myslíte, že být první dámou je snadné?

Pište dnes na redakce@zena-in.cz

Reklama