5ed0d0a267bcdobrazek.png
Léčivý přípravek s účinnou látkou Saccharomyces boulardii CNCM I-745 siccatus 250mg k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Proto dochází k ničení střevních bakterií, které mají vliv na imunitu a zajišťují správné zažívání. Výsledkem narušení rovnováhy ve střevech je průjem.

Pravděpodobnost průjmu je vyšší u užívání širokospektrých antibiotik předepisovaných i při respiračních onemocněních a roste přímo úměrně s délkou užívání antibiotik.

Pro organismus oslabený nemocí a užíváním léků znamená průjem další velmi vyčerpávající komplikaci. Prevenci a ochranu mikrobiálního prostředí ve střevě představují probiotika, která ho mohou chránit na několika úrovních. Jako PROBIOTIKA se označují kultury živých mikroorganismů, které po aplikaci prospěšně ovlivňují hostitele zlepšením vlastností jeho vlastní střevní mikroflóry. Mechanický účinek spočívá v tom, že bojují o místo přilnutí na střevní sliznici a o potravu s ostatními bakteriemi. Pokud místo na střevní sliznici získají, patogenům chybí místo a potrava. Probiotika jsou preparáty, kterými je v případě nutnosti, možno doplňovat přirozené bakterie do našeho zažívacího traktu. Chrání mimo jiné střevo i tak, že přirozeně vylučují metabolity (antibakteriální látky). Dále mají probiotika imunomodulační účinek a díky tomu nejenže působí ve střevech, ale současně zlepšují celkovou imunitu organismu. A ta je po užívání antibiotik snížena.

5eccee7b550d2obrazek.pngLéčivý přípravek s účinnou látkou Saccharomyces boulardii CNCM I-745 siccatus 250mg k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Probiotika by měla být součástí léčby od začátku užívání antibiotik a minimálně ještě týden po jeho skončení.

Více infornací najdete na stránkách ENTEROL.CZ
Léčivý přípravek s účinnou látkou Saccharomyces boulardii CNCM I-745 siccatus 250mg k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

5eccee6c30a35obrazek.png

Reklama