Mnozí italští designéři a výrobci značkového nábytku často diktují evropské a světové trendy v bydlení. Otevřete se i vy netradičním materiálům, zajímavým tvarům a kouskům vytvořeným pod italskou taktovkou a vykouzlete si svůj osobitý interiér u vás doma.
5a9fea25c423fobrazek.png

 
Anti-design jako průkopník luxusního nábytku
Marně byste ve slovníku italského návrháře hledali slova jako statický, neměnný nebo konzervativní. Říká se, že Italové mají horkou krev a rychle vzplanou, každý má však i menší či větší kus vrozeného citu pro estetickou krásu. Není se tedy čemu divit, že v zemi připomínající svým tvarem botu existují desítky zavedených rodinných firem, které se zabývají zakázkovou výrobou nadstandardních interiérů a nábytku. Italské interiéry tedy dýchají svým životem podle souznění návrháře se zákazníkem.
5a9fea37008adobrazek.png
Paradoxně mohou milovníci netradičního designu poděkovat italskému anti-designu z konce šedesátých let, kdy se objevil jako reakce na odosobnění nábytkových průmyslových produktů, které zažívaly boom. Šokující tvary a novou barevnost předmětného světa vyznačovali návrháři ze Studia Alchymia, kteří přispěli ke zcela novým přístupům. Zejména esteticko-umělecký cíl si předsevzali milánští architekti jako např. Mendini, Etore Sottsass jr., Andrea Branzi, Michele De Lucchi, Paola Navone, Robert Haussmann a především pak Allessandro Medini.

Inspirujte se a sami buďte inspirací
5a9fea502682aobrazek.png

Pokud bychom měli vypíchnout typický znak pro italský design, byla by to vedle originality jistě i nadčasovost. Inspirujete-li se u italských designérů, věřte, že váš interiér bude inspirující i pro mnohé vaše hosty. Nábytek v italském stylu se vyznačuje nevtíravou elegancí, čistými liniemi, smyslem pro detail a nebojí se odvážných tvarů ani netradičních materiálů. Mezi jednotlivými kusy naleznete vždy rovnováhu a harmonii.

Při výběru barev interiérů vsázejí Italové na barvy přírody. Velmi oblíbené jsou syté odstíny, například sytě modrá, cihlově červená, ale i jemnější odstíny žluté barvy a dalších. Středomořský styl je často doplněn typickými kamennými obklady stěn, tradiční a starodávnou podlahovou dlažbou a velkými zrcadly. Samozřejmostí je pestrý výběr ornamentálních vzorů a zajímavých dekorací, například z oblých kamenů a mušlí. Italové nikam nespěchají, proto rádi lenoší v pohodlné sedačce doplněné mnoha měkkými polštáři. 

Italská atmosféra i v českých domovech
5a9fea610b614obrazek.png

Nemusíte nutně vyrazit do Itálie, abyste si vybavili domov kvalitními italskými kousky. Patříte-li mezi milovníky originality, nadčasovosti a luxusu, navštivte nový showroom IDW Italia, který bude slavnostně otevřen již v březnu tohoto roku v Praze. Více než 200 metrů čtverečních plných italského nábytku a bytových doplňků exkluzivních značek Cesar, Bontempi Casa, Jesse, Novamobili a Edoné přinese novou inspiraci pro vzhled vašich kuchyní, ložnic, obývacích pokojů, koupelen, ale i pokojů pro děti. Na své si přijde každý obyvatel rodinného domu či bytu. Přijďte si prohlédnout tradiční italskou práci, která je oceňována po celém světě. V IDW Italia si navíc můžete ve spolupráci s designéry navrhnout svůj vlastní projekt, ať už se jedná o celý interiér, nebo jen o netradiční nábytek.

Reklama