loreal
Foto: L´Oréal Paris

Tak jako jsou oči oknem do duše, jsou rty bránou do světa rozkoše. Tato část těla je vnímána jako jeden z nejsmyslnějších aspektů vůbec. Mějte rty, které budou působit jako magnet na muže.

clinique
Foto: Clinique

Udělat ze rtů nástroj spalující touhy můžete hned několika způsoby.

 • Každodenní péče pomocí hydratačních balzámů na rty by měla být samozřejmost. Alespoň každý večer je potřeba rty dostatečně promazat.
 • Jednou týdně použijte peeling určený právě pro tuto oblast. Můžete jej vyrobit i ze surovin, které máte doma. Postačí vám špetka cukru a vody. Rty budou nádherně hladké a plné.
 • Před i po aplikaci rtěnky či lesku rty přepudrujte. Barva na rtech vydrží déle.
 • Než začnete s líčením výrazných barev, použivejte vždy tužku na rty. Díky konturám rtěnka perfektně drží a nerozpíjí se do drobných vrásek.
  Tip redakce: Jistě oceníte transparentní konturovací tužku. Ta se hodí ke všem barvám, takže nemusíte mít doma nespočet „konturek“ v různých odstínech.
 • Rtěnku nanášejte štětečkem. Rty budou precizně vykreslené.
 • Opticky rty zvětšíte, pokud použijete rtěnku s vysokým leskem či klasický lesk na rty. Navíc, částice v nich obsažené lámou světlo a poutají tak více pozornosti.
 • Pokud máte úzké rty, zapomeňte na tmavé barvy. Také opusťte od matných rtěnek. Ty jsou sice trendy, ale pro tvar vašich rtů se nehodí. Raději sáhněte po světlejších odstínech, ty rty opticky zvětší.
 • „Vychytávkou“ jsou světlé pigmenty či rozjasňovače. Ty prstem vklepejte do tzv. srdíčka a pod vrchní linii horního rtu. Tím upoutáte více pozornosti a rty budou působit plnějším dojmem.
 • Efektu plnější rtů docílíte za pomoci stínování. Tmavší tužkou vykreslete linie rtů a rozetřete do ztracena. Světlejší odstín rtěnky naneste do středu rtů.

Nenechte si ujít:

loreal
Foto: L´Oréal Paris

Když k vám příroda nebyla štědrá

Pokud patříte k ženám, které se svými rty nejsou spokojené, popřemýšlejte o jejich vylepšení. Pokud zvolíte správnou techniku a odborníky na slovo vzaté, nemusíte se bát, že byste měla tzv. kačeří zobák a kamarádky se vám smály. Ideálním řešením je ošetřením rtů výplní s kyselinou hyaluronovou.

Díky jednoduchému zákroku budou vaše rty svěží, vláčné, stanou se plnější, smyslnější. Zároveň můžete ošetřením vyřešit i drobnou asymetrii rtů. Hlavní výhodou zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou je to, že je vám do rtů aplikována látka, která se běžně nachází ve vašem těle. „Dokonale zhydratované a plné rty si díky ošetření užijete přibližně 6 až 10 měsíců, poté se vyplatí ošetření zopakovat,“ dodává k tomu korektivní dermatoložka MUDr. Markéta Majerová z MEDICOM Clinic, kde takové ošetření běžně provádějí.

Čtěte také:

Reklama