Jaro konečně ukazuje svoji krásnou tvář a my můžeme po dlouhé zimě začít myslet opět na naše pokojové rostliny.  Po několika měsících živoření vypadají často žalostně. Mají vůbec šanci přežít? Právě nyní při nástupu nového vegetačního období potřebují mnohé z nich startovací impulz – přesadit, přihnojit, ošetřit proti škůdcům. Vypadá to složitě, ale my vám poradíme, jak jednoduše na to.

květiny

Do čeho přesazovat?

Rostlinu nejprve očistěte od nežádoucích a odumřelých částí. Nový květináč by měl být o 2-3cm větší. Na dno nezapomeňte dát drenáž z AGROKeramzitu, postačí ale i pár oblázků. Zeminu vyberte s ohledem na druh rostliny – většině domácích rostlin vyhovuje např. AGROSubstrát na pokojové rostliny. Obsahuje startovací dávku hnojiva Kristalon, Vitality komplex (dodá rostlinám novou životní sílu) a vysokou dávku humusu. U hodně velkých rostlin vyměňte alespoň vrchní vrstvu staré zeminy. 

rostliny

 

A jak rostliny probudit? Vyzkoušejte „živou vodu“!

V této situaci je ideální a zároveň velmi šetrné využít pomoc Vitality Komplexu. Obsahuje kromě všech potřebných živin navíc přírodní „doping“ - výluh z vermikompostu, který vzniká činností kalifornských žížal. Roztok je bohatý na unikátní přírodní enzymy, které aktivují činnost celého rostlinného těla. To se brzy projeví regenerací kořenového systému, následně začne rostlina přirůstata bohatěji kvést. Použití Vitality Komplexu je velmi jednoduché -smíchejte 1 uzávěr od lahve s 1 l vody a nalijte na povrch zeminy nebo do podmisky. Další aplikaci opakujte za 2 týdny. Použitím Vitality Komplexu nahradíte jedno běžné přihnojení. 

rostliny

TIP: pro dobrou kondici rostlin střídejte Vitality Komplex v týdenním intervalu s Kristalonem: jeden týden Vitality komplex a jeden týden Kristalon. Obě hnojiva můžete použít i pro rostliny, které pěstujete na balkoně!

 květiny

Hnojivé tyčinky omezující výskyt škůdců

Pokud si zároveň s přihnojením svých rostlin chcete omezit výskyt škůdců na vašich rostlinách, vyzkoušejte novinku - tyčinkové hnojivo Big Beat. Hnojivo rostliny vyživujepo dobu 3 měsíců; živiny se díky unikátní technologii uvolňují postupně společně s přírodní látkou, která omezuje výskyt škůdců pod prahem jejich škodlivosti (např. larvy mšic, svilušek, molic, třásněnek i žravé housenky). Aplikuje se blízko rostliny zatlačením do zeminy až pod povrch. Tyčinky se po své životnosti rozpadnou na neškodné přírodní látky, které se běžně vyskytují v půdě. Použít je můžete na kvetoucí i nekvetoucí rostliny.

Big beat

 

TIP: pokud vás trápí mušky smutnice, snižte zálivku a aplikujte unikátní kapalné hnojivo FLORIA Po několika aplikacích hnojiva dojde k jejich úplnému vypuzení z interiéru.  Zároveň omezíte tvorbu nevzhledných plísní na povrchu substrátu a příjemně provoníte váš interiér vůní pomeranče.

Reklama