Napíšu vám příhodu, která se mi jednou stala při vaření.

Koupila jsem si krásný kus uzeného masa a těšila jsem se, jak si ho doma uvařím a k tomu udělám mou oblíbenou bramborovou kaši.

Byl už večer, když jsem hrnec s masem postavila na oheň. Přesunula jsem se do obýváku k televizi, kde jsem začala cvičit gaučing a ležing :-) .

Po chvíli jsem samozřejmě spokojeně spala.

Probudil mě až nepříjemný zápach. Podívala jsem se na budík a ouha! Já usnula na tři a půl hodiny!! Tak jsem okamžitě utíkala do kuchyně, kde byl neuvěřitelný smrad! Vypnula jsem sporák, zvedla poklici a tam žádná voda a z masa zbyl jen malilinkatý kousek. :o)

Ráno při oblékání do práce jsem zjistila, že mám všechny šaty prouzené. No, co jsem měla dělat? Musela jsem v tom jít.

Hned jak jsem na ulici potkala první lidi, začali se za mnou otáčet. Já pochopitelně dělala jako že nic :-) .V práci to samé. I jsem se dobře bavila, když jsem viděla, jak zákazníci při vstupu začali větřit a krčit své nosíky :-).

Smrádeček z bytu jsem větrala asi půl roku. A takový to bylo pěkný masíčko ..... :-)

A ještě receptík:

Kuřecí placičky

500g kuřecího masa
3vejce
 chilli
 3 lžíce škrobové moučky
 2 lžičky soli
 1 lžička grilovacího koření
 1 lžíce sojové omáčky
 porek (střední velky)

Z vajec,škrobu,koření, sojovky, soli vyšleháme marinádu, do které naložíme drobně nakrájené maso a nasekaný porek. Necháme uložit do druhého dne, ale samozřejmě se může připravovat hned. Směs pak pečeme na lívanečníku. Může se jíst s chlebem a třeba tatarkou, ale nejlepší příloha k tomu je bramborová kaše.

Zdenicka1983

Během vaření raději neuléhám ani na gauč, především když se vrátím pozdě odpoledne z práce. A jak tak čtu Vaši příhodu, Zdenicko1983, budu to praktikovat i nadále :-).

Reklama