Říkáte si, že box není nic pro vás? Také si hned představíte kultovní film Rocky nebo třeba velkého Mika Tysona? Máte box spojený s potem, krví a možná i trochou násilí? V tom případě teď hned na vše zapomeňte a podívejte se na tento sport úplně jinýma očima. Box je totiž sice hodně náročný, ale ty výsledky za to rozhodně stojí. Protože kromě toho, že se dokonale vybijete, jak se říká upustíte páru a zapomenete na všechny starosti a povinnosti, pořádně se zapotíte a pravidelným tréninkem se vaše tělo bude měnit a vy získáte sexy křivky. A to je na tom to úplně nejlepší!

Holky a box

Zapomeňte na ring a zápasy ve dvojicích. Holčičí box je spíše o průpravě, získávání fyzičky, výuce úderů, „tančících“ nohou a rychlých rukou. Ženy v boxovacích rukavicích nebo bandážích získávají kondičku a shazují kila. A co víc, nemusíte se bát toho, že by vám někdo zlomil nos nebo dal úder do břicha. Zkrátka, jde o komplexní protažení těla, při kterém nejen, že vybijete energii, ale spálíte také hodně kalorií.

Proč začít boxovat?

  • Rády běháte nebo třeba plavete? V tom případě k tomu klidně přidejte box, protože je to perfektní doplňkové kardio, k vašemu oblíbeného sportu.
  • Trénovat můžete úplně sami, ale my spíše doporučujeme začít s trenérem, který vám dá tu nejlepší průpravu, anebo vyrazte na skupinovou lekci.
  • Box je skvělý a komplexní sport, který velmi prospívá našemu kardiovaskulárnímu systému a plicím. Díky němu si navíc perfektně zlepšíte koncentraci.
  • Říkáte si, že jste na takové „blbnutí“ už staré? Ani náhodou! Box je věkově neomezený! Můžete s ním začít prakticky kdykoliv. Stačí vám jen jediné – mít alespoň základní fyzickou zdatnost.
  • Do začátku k tomuto sportu téměř nic nepotřebujete. Nemusíte si hned kupovat rukavice, stačí vám bandáže. Takže si sbalte do tašky šortky, tričko, kecky a hurá do ringu! 


Také si přečtěte:

Reklama