Takové příběhy může vymyslet jen sám život. Přečtěte si o kuriózní policejní kontrole, kterou absolvovala čtenářka s nickem Pajda. To stojí opravdu za to

Přiznám se, že sama jich zase tak moc za sebou nemám, ale první jízda mého syna po autoškole stála za to:-) Syn udělal řidičák v zimě, přesněji v lednu a jeho první starostí bylo :“Jak daleko s tím asi dojedu?“

A protože jsem měla dohodnutou dodávku chovných hus, rozhodli jsme se, že trasa kolem cca 100 km, tedy 50 tam a stejně tak zpátky, bude to pravé ořechové, tím spíš, že šlo o vcelku bezproblémovou cestu po docela pěkné a rovné silnici. To ovšem platilo až do momentu, než se mým dvěma mužským podařilo zakufrovat. Namísto hned za Hodonínem se začalo otáčet až za Strážnicí:-(

Naštěstí paní, jejíž kamarád husy choval, měla smysl pro humor a přežila, že jedeme z úplně opačné strany, než počítali. Dokázali nás odnavigovat až k domu, husy jsme pochytali, zavřeli do bedýnnek a přetáhli pytlem. A jelo se domů.

Cesta úzká, nesypaná, syn ale statečně jel s vědomím, že teď už se nemůže nic stát. Ovšem stalo se. Kousek od cíle nás zastavili policisté. A protože to byla první jízda, zastavil syn naprosto stupidně - tak, že málem naboural policejní auto a ještě zablokoval silnici.

Naštěstí měl doklady u sebe, takže podal ještě málem lepivý,  jen asi dva dny starý řidičák, navíc vydané úplně mimo místo bydliště, policista se vykulil, ale statečně nahlédl do auta a tam ho čekal druhý šok. Na zadním sedalale totiž objevil mě, coby učitelku, od které si dva dny předtím půjčoval materiály ke studiu.

To už vypadal poněkud zdrchaně, ale přesto se pokusil o takovou tu neškodou kontrolu typu „a kde máte lékárničku, pane řidiči?“ Syn samozřejmě věděl, protože si manuál k autu poctivě nastudoval předem. Co ale nevěděl, bylo to, že šroub pro uvolnění rezervy není zvenčí vidět. Sice věděl, že rezerva je pod předním sedadlem, ale kde přesně, to nedokázal policistovi vysvětlit. Ten se natáhl do auta a v tom mu přímo do ucha zařval houser, který se uvolnil z pytle a na cizí hlavy ve své blízkosti měl vlastní názor.

Myslím, že obvyklá silniční kontrola obvykle nekončí „Proboha už jeďte, a snažte se mě nepřejet!“

Pajda

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Moc hezká příhoda, možná, že ji dává k dobru i ten policista

Stalo se vám také něco zajímavého při silniční kontrole, milé ženy-in? Vzpomenete si na nějaký zážitek spojený s policejní hlídkou? Máte štěstí na příjemné policisty, nebo spíš na prudily? Kdo je podle vás lepší? Muži, nebo ženy policistky?Jaké máte zkušenosti s jejich chováním?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama