Foto: Shutterstock

Velký ohlas vzbudil facebookový status, ve kterém se lékařka svěřuje, že začíná cítit profesní beznaděj. Denně se prý ve své ordinaci setkává s tím, že děti vlivem pandemie covid-19 skončily se sportem. Zavřené jsou nejen školy, ale i nejrůznější sportovní aktivity. To se u některých projevuje přibíráním, ale problém je i v tom, že děti začínají být apatické a je jim to jedno.

Pediatrička se tedy ptá: Proboha proč jsme obětovali děti? Tamara Polášková sdílela také odkaz na petici Nesmíme obětovat děti! Žádáme vládu, aby školství zařadila mezi své nejvyšší priority. V jednom z předšlých statusů bilancovala dětská lékařka uplynulý rok ve své ordinaci. Pozorovala prý obrovský nárůst depresí u dětí, hlavně v pubertálním věku, dále se setkala ve větší míře s nezájmem o okolí mezi školáky prvního stupně a stoupl i počet případů sebepoškozování. Více dětí také vyžaduje logopedickou péči. 

V podobném smyslu jako pediatrička se vyjádřila i spisovatelka Radka Třeštíková na svém Instagramu. Ta s hastagem nedelejmezdetivezne sdílela prohlášení, ve kterém jako matka dvou dětí upozorňuje, že dětem chybí širší sociální skupina. Podle ní potřebují kamarády, motivaci, sport, a hlavně vzdělání.

Reklama