Tak by se dala volně přeložit reakce našeho italského známého, když jsme mu líčili zážitky z cest po Toskánku. Náhodou, město Pistoia, ač pro rodilého Itala zapadákov, na nás udělalo ten nejlepší dojem.

Za prvé jsme tam poznali velmi ochotné policisty, kteří nám po zavírací době informačního centra pomohli ochotně najít adresu nějakého cenově dostupného hotelu

Za druhé v onom hotelu jsme potkali milou Češkou, která tam pracovala jako „operka“

V jejich hotelu sice nebyl volný pokoj, ale odkázala nás na jiný, kde jsme (za třetí) konečně po celodenním cestování našli příjemný azyl. A k tomu obětavého majitele, který nám pomohl najít ztracené auto. Jak jsme ho ztratili? Docela jednoduše. Když se nás ptal, kde jsme zaparkovali, a my mu řekli, že u městských hradeb, dal se do smíchu. Těmi je obklopeno takřka celé město, cha cha cha. Nakonec všechno dobře dopadlo, a než jsem se osprchovala a dala trochu do kupy, stálo auto před hotelem.

Za čtvrté, Pistoia není vůbec ošklivé město. Jak by také mohlo? A je tam rozhodně co k vidění. Jenomže většina turistů je už zmlsaná známějšími a atraktivnějšími místy a Pistoiu neprávem opomíjí.

Za páté: Pistoia a kraj kolem ní je zahradou Evropy, takže možná máte doma olivovník, oleandr či jinou středomořskou květinu právě odtud.

Myslím, že jsem vyjmenovala dost důvodů pro návštěvu Pistoie a jejího okolí.

A teď se podívejte na pár fotek.

baptisterium

Na náměstí vás určitě zaujme baptisterium. Románská osmiboká křestní kaple

Více ve fotogalerii

Čtěte také:

Reklama