Všudypřítomné otázky přátel a rodiny ve vás utvrzují pocit selhání a bezmoci. Nebojte, nejste v tom sama. Problém s početím má až 15 % párů. Vyzkoušejte inositoly a kyselinu listovou, která pomůže v prvních stádiích vývoje embrya.

5bf6c21922554obrazek.png

„Buďte v klidu a nemyslete na to,“ je nejčastější rada, kterou žena při marných pokusech o otěhotnění dostane. To se lehko řekne, ale pokud po miminku opravdu toužíte, dostane vás tato věta do ještě větší deprese. Při snaze o početí ovšem opravdu pomáhá „netlačit na pilu“. Začněte se naplno věnovat svým koníčkům a vyhýbejte se osamoceným hodinám v prázdném bytě. S tím jde ruku v ruce také správný jídelníček. Neplodnost často neznamená, že dítě nejste schopni počít. Mnohdy se stává, že dojde k brzkému potratu ve chvíli, kdy ani nevíte, že jste těhotná. Do svého jídelníčku přitom můžete zařadit pár složek, které vám s udržením těhotenství pomohou. 

Kyselina listová (vitamin B9) je často vzpomínanou mikroživinou ve spojitosti s těhotenstvím. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. „Příjem kyseliny listové před otěhotněním a na počátku těhotenství působí jako účinná prevence vrozených vývojových vad,“ vysvětluje MUDr. Radka Gregorová z Lékařského domu na Praze 7. Kyselinu listovou je vhodné konzumovat ve formě folátu, to je její biologicky aktivní forma vyskytující se převážně v listové zelenině. 

Vedle kyseliny listové jsou dalšími, ne tolik známými, pomocníky také inositoly, látky přirozeně se vyskytující v buněčných membránách, kde se podílí na výměně informací mezi buňkami. Inositol se nachází v lidském těle ve 2 formách: myo-inositol a d-chiro-inositol. V reprodukčních orgánech najdeme kombinaci těchto dvou inositolů ve vyváženém poměru, přičemž většinové zastoupení má myo-inositol.   Tělo si ale inositol nevytváří v dostatečném množství a musí ho přijímat zvenčí. Při výběru doplňků stravy je důležité dbát na zastoupení obou izomerů. Jedině tak může být zajištěn požadovaný účinek.

Nedílnou součástí nutričně vyváženého jídelníčku jsou vitaminy. Vitamin C působí jako důležitý antioxidant. Společně s vitaminy B6 a B12 navíc přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Vitamin D má svůj podíl na správném dělení buněk a také na fungování imunitního systému. Tato kombinace vitaminů působí pozitivně také na snižování míry únavy a vyčerpání, což navozuje psychickou pohodu, jež hraje nezanedbatelnou roli při snaze o početí. Zinek podporuje normální plodnost a reprodukci.

„Pokud jsou oba partneři zdraví, žena má pravidelný menstruační cyklus, postačí zpočátku pouze zvolit správný doplněk stravy a pravidelný pohlavní styk 2 – 3x týdně,“ uzavírá MUDr. Gregorová. Při pokusech trvajících déle než 1 rok se nebojte navštívit specializované pracoviště, kde s vámi proberou další případné možnosti.

natifem1.jpg

NatiFem, doplněk stravy na podporu plodnosti a otěhotnění s inositoly a foláty, podpoří vaši plodnost a poskytne Vašemu tělu vše, co pro období těhotenství potřebuje.
NatiFem je určen všem ženám v reprodukčním věku, které plánují miminko a chtějí otěhotnět. Přípravek je vhodný i pro ženy pokoušející se otěhotnět s pomocí IVF centra nebo plánující těhotenství ve zralejším věku. Přípravek NatiFem je vhodný i pro muže v rámci párové kůry.
Obsahuje inovativní kombinaci inositolů (myo-inositol a d-chiro-inositol) a kyselinu listovou i ve formě folátů 4. generace Quatrefolic®.

Každé balení obsahuje 30 sáčků s práškem po 2,75 g. Doporučené dávkování je 1-2 sáčky denně. Příprava je velmi snadná, obsah sáčku s práškem stačí rozpustit ve sklenici s vodou a vypít. Přípravek neobsahuje lepek, cukr ani laktózu. Obsahuje náhradní sladidla a příjemné citrónové aroma.

Zakoupíte ve vybraných lékárnách a na webu natifem.cz.

Doporučená prodejní cena 539 Kč.

Quatrefolic® je ochranná známka firmy Gnosis.
 

Reklama