Dnešní téma vám asi skutečně padlo do noty. Je to moje velká výhra nad šéfredaktorem, který si myslel, že na novotvary nic psát nebudete. Příspěvky mi zahltily e-mail a já je sotva stačím zpracovávat... další je od čtenářky Vodfon...


Dobrý den!

Před časem byl můj muž po operaci, hodně dlouho na nemocenské. Už s ním nebylo k vydržení! Jako každý chlap, který je dlouho doma. Pořád naříkal, že nemá co dělat, tak jsem ho naučila vyšívat. Děti byly malé, tak jim vyšíval vlnou polštářky s obrázky. Naučil se to kupodivu velice rychle a v rychlosti mě předhonil. Tento život mu velice vyhovoval! Ale nemocenská skončila a on musel do práce. Poněvadž pracuje v kanceláři a je tam sám, tak si bral svého koníčka i tam. Vždycky se zamknul a vyšíval. Když někdo zaklepal, hodil vyšívání do šuplíku! Ale jednou ho tam zapomněl! A měl dokřížkováno! Málem byl s toho na mrtvici, v kanceláři se střídali tři chlapi.

Ženská u nich žádná nepracuje. Vypadalo to tak, že jeden z nich měl milenku a spolu si vyšívali pod stolem! A to pozdvižení v práci, no samozřejmě se k tomu nepřiznal! Jenom litoval toho ubrusu, který tam nechal! Krásný vánoční. Ten už tam druhý den nebyl.

Manžel vyšívá dál, za ty roky se zdokonalil, jenom do práce si to už nebere. Vlastně to nikdo z rodiny neví, kromě dětí. Ty když byly malé tak vyšívaly s ním. Před návštěvama nemůže vyšívat a to ho štve. Vždycky mluvíme tajně o křížkování. Ale když si jde koupit bavlnky, tak si otevřeně před prodavačkou pokecá o barvách.

Je dobré mít vyšívacího-křížkovacího muže. Mám tolik ubrusů, obrazů a polštářku, že bych to mohla prodávat!

Vodfon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama