Klasické procházky, cvičení, ale i aktivní cvičení a velká fyzická zátěž. Seznam sportů a aktivit, při kterých zatěžujeme svoje pohybové ústrojí a svaly, je sáhodlouhý. Pro plně funkční klouby jsou důležité nejen pro sportovce a jejich výkony, ale i pro lidi ve vyšším věku, kteří se nechtějí trápit nepříjemnými bolestmi. Čeští vědci vyvinuli Geloren Active pro lidi, kterým není lhostejné jejich zdraví a zároveň jim záleží na složení doplňků stravy, které si vyberou. Výzkumníci společnosti Contipro přišli s produktem tvořeným látkami, které pomáhají při problémech s klouby. Nejdůležitější z nich je kyselina hyaluronová.

Všestranná kyselina rozhýbe klouby

Kyselina hyaluronová má po desetiletích zkoumání a vývoje různorodé využití. Hydratuje pokožku a vlasy, důležitou práci odvádí při čištění a vytváření buněk, které nemají přímou dodávku krve. V našem těle se nachází i přirozeně. Najdeme ji v dásních, nosní sliznici, horních dýchacích cestách, dokonce i ve výplni oční bulvy.

Zároveň je kyselina hyaluronová důležitým „mazivem“, díky kterému klouby a šlachy fungují správně. Věkem se její tvorba snižuje, po šedesátém roce života jí máme dokonce pouze deset procent z původního množství. Tento úbytek následně přispívá k odírání či známému „vrzání“ kloubů, jejichž důsledkem jsou revmatické choroby jako artróza či artritida.

Problémy s nedostatkem kyseliny však v mnohých případech trápí i profesionální či amatérské sportovce. Při sportovní a fyzické zátěži tělo spotřebuje vysoké množství hyaluronátu, zároveň však nestíhá v dostatečném množství vznikat nové. Pro předcházení opotřebovávání kloubů je důležité kyselinu hyaluronovou doplňovat.

V mnohých výživových doplňcích, které slibují zlepšení funkce kloubů, však její výskyt není samozřejmostí. „Geloren Active kyselinu hyaluronovou obsahuje. Vyrábíme ji v malé obci Dolní Dobrouč a zájem o ni je po celém světě,“ vysvětluje Vladimír Velebný, ředitel společnosti Contipro, která se výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové věnuje už třicet let.

Ve formě se udrží sportovci i senioři

Geloren Active však obsahuje i další látky, které společnými silami bojují s bolestí kloubů. V doplňku výživy najdeme želatinu, hydrolyzovaný kolagen, chondroitin sulfát a vitamín C. Chondroitin je také dalším důležitým stavebním kamenem chrupavek, kostí a šlach. V kombinaci s kyselinou hyaluronovou zlepšuje pružnost.

Vitamín C zase přispívá k správné tvorbě kolagenu, který je nezbytný pro správné fungování kostí a chrupavek. Neméně důležitý je i chondroitin sulfát. Ten tvoří druhou hlavní složku kloubní tekutiny.

Kombinací všech zmíněných látek vzniká dokonalý mix, který udrží ve formě prakticky všechny. Amatérští i profesionální sportovci se díky Gelorenu Active mohou plně zaměřit na své výkony a nejsou omezováni starostmi s klouby, senioři mají zase příležitost žít aktivně a nemyslet na nepříjemnosti.

Dalším přínosem je, že zákazníci u Gelorenu Active oceňují kromě kvalitních vlastností kloubní výživy také účinky pro zlepšení nehtů, vlasů a pokožky. Novinka ve světě výživových doplňků se prodává ve formě želé kostek. Ty mají pomerančovou chuť a díky svému tvaru a velikosti jsou lehce stravitelné.

Doporučené dávkování jsou tři tablety denně po dobu tří měsíců. Tento postup se opakuje třikrát ročně, avšak v případě potřeby se Geloren Active může bez problémů užívat i trvale. Nemělo by se však zapomínat na to, že doplněk stravy nenahradí pestrý jídelníček. Novinka na trhu je dostupná na e-shopu www.contiproshop.cz.

Reklama