Už potřetí se vydává zpěvačka Jitka Zelenková (58) na vánoční turné s názvem Splněná přání, které zahájí prvního prosince ve Vlašimi a skončí dvaadvacátého v Chrudimi. Zpěvačka ovšem ještě neví, jak se oblékne.

„Pokud se týká oblečení, první půlka koncertu je tmavší kalhotová, tak to není pro mě problém. Ale ta druhá půlka je světlá. Vždycky jsem pak mívala šaty obvykle krémové, ale krátké, abych se rychle mohla převléknout, protože moje koncerty jsou bez přestávky. Letos bych chtěla mít dlouhou róbu,“ svěřuje se Jitka, která zazpívá na svých vystoupeních swingový repertoár, vánoční melodie i české koledy. Ale ta dlouhá róba má jeden háček.

„Mám na převlek jen pár minut. Buď zazní vánoční orchestrálka, nebo zazpívají děti z místního pěveckého souboru. A já bych si chtěla letos vzít ty krásné dlouhé bílé šaty, ve kterých jsem také nafocená na vánočním cédéčku. Ale nemám asistentku, a k tomu rychlému převleku bych potřebovala nějakou pomocnici nebo pomocníka, kteří by mě převlékli. Když mi někdo pomůže, tak si ty krásné bílé šaty vezmu.“

Starosti před vánočním turné má Jitka také se svými kudrnatými vlasy. Nechává si je totiž narůst a už má pořádnou hřívu. „Pěstuji si teď dlouhé vlasy, ale ty musí mít perfektní sestřih. A ten umí jen jeden jediný člověk, moje přítelkyně Soňa, která mi je stříhá od dvaaosmdesátého roku. To musí vzít vlásek po vlásku. A pak musím ještě navštívit kadeřnický salon, kde mi zase udělají krásnou barvu. Takové mám teď předkoncertní starosti,“ říká Jitka.

Jak dodává, že občas ji někdo podezřívá, že je nemoderní a nosí stále trvalou. „Ale jsou to moje kudrliny!“ trvá Zelenková na svém.

Reklama