Děkujeme i vám čtenářko s nickem Boros za váš příspěvek. To je tak trochu k naštvání, když už seženete na jednom místě pohlednice a známku, tak zase chybí schránka:) To je kocourkov:) Krásný den!


 

Je pravda, že teď už nikam moc nejezdíme, ale  když jedeme na déle, pošleme babičce pohled. Bohužel, tahle tradice už upadá, taky je to dáno tím, že jak prví můj už :“mobil má dneska každý pes“, většinou i s foťákem, takže napsat krátkou sms zprávu, že jsme dojeli v pořádku pro ty, kteří mají strach a pak po návratu ukazovat fotky. Dříve lidi neměli mobily a foťák byl drahá záležitost. Teď je drahá záležitost spíše ta pohlednice se známkou. Ale to je věc názoru. Spíš bych chtěla napsat naši dávnou příhodu s poštou jinde. Bohužel jsme měli v rodině emigranta, takže jet někam do zahraničí naprosto nepřicházelo v úvahu. V roce 1990 tenhle strýček přijel k nám a vehementně nás zval  na návštěvu.

Našetřili jsme nějaké penízky a v létě 1992 odjeli do Švédska. Cítili jsme se tam doslova jak Burani z Balíkova, ta mentalita prostě zoufale jiná. Když jsme se o tom potom se strejdou bavili, tak jsme říkala, že se možná dožiju toho, že i u nás budou supermarkety, dostatek toaletního papíru a pod, ale že bych se chtěla dožít toho, že se k sobě budou lidi chovat tak, jako u nich. On už to bral za samozřejmost. S tím souvisí i náš zážitek s pohlednicemi. Ráno jsme vyrazili na kolech na výlet a ve městě našli trafiku s pohlednicemi. Naštěstí tam povinně všichni musí umět kromě švédštiny i anglicky, takže jsme se jakž takž domluvili. První šok byl, když se nás prodavačka zeptala, jestli chceme známky do zahraničí a kam a prodala známky správné hodnoty (pak nám ještě popřála, ať se nám tam líbí, ale to nám přáli všichni, na koho jsme se obrátili). Vzali jsme pohledy, známky, sedli na kolo a jeli dál plánovanou trasu. Někde u stolečku jsme pohlednice napsali a začali hledat schránku. Problém, tam prostě obecné schránky nebyly.

Je pravda, že tam infrastruktura je trochu jiná, chalupy a pozemky, ale ani v nějakých vesnicích prostě nebyla schránka. Nicméně u jedné chaloupky zrovna zastavilo auto s poštou pro obyvatele. Manžel se řidičky- pošťačky zeptal, jestli jede zpátky na poštu a ona, že ano, pak ji poprosil, jestli mu může vzít na poštu našich 5 pohlednic a ona že ano, ale ať se nezlobíme, že bude na poště až kolem 15. hodiny, jestli nám to nevadí. Že pohlednice půjdou až večerním svozem. Jak by nám to mohlo vadit. Koukla na známky, řekla, že když je to do ciziny, že ale máme počítat, že nedojdou zítra, ale až pozítří. Velice příjemná paní, poděkovali jsme jí za ochotu, opět nám popřála, ať se nám tam líbí a řekla, že je ráda, že nám mohla pomoci!!! Naprostý šok.(strýček pravil, že je to normální a v pořádku). Skutečně za 2 dny byly pohlednice v Čechách a ještě další 2 dny trvalo, než dorazily ke svým adresátům (zjistili jsme to podle razítek).

Boros

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

Reklama